Ana Sayfa Kuruluşlar Zulme karşı Kardeşlik Buluşması Kahramanmaraş’ta Gerçekleştirildi

Zulme karşı Kardeşlik Buluşması Kahramanmaraş’ta Gerçekleştirildi

0
Zulme karşı Kardeşlik Buluşması Kahramanmaraş’ta Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş’ta İslam Dünyası ile Dayanışma Platformu, 4.yılında olan Suriye İntifadası ve Mısır cuntası tarafından verilen idam kararlarını protesto için bir etkinlik gerçekleştirildi.

 

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren İslami hassasiyet sahibi derneklerin oluşturduğu İslam Dünyası ile Dayanışma Platformu,  4.yılında olan Suriye İntifadası ve Mısır cuntası tarafından haklarında idam kararları verilen mazlumlar için 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü Ulu Cami meydanında bir etkinlik gerçekleştirildi. Vakfımız Ortaöğretim ve Yükseköğretim Gençliği de programda aktif görev alarak sorumluluklarını yerine getirdi.

İslam Dünyası ile Dayanışma Platformu adına Av. Cevdet Özdemir’in İslam dünyasında yaşanan acılara atıfta bulunarak başladığı konuşmasını Ümmet olabilme vurgusuyla noktaladı.

Özdemir ‘in ardından söz alan, Cunta tarafından feshedilen Mısır parlamentosunun Müslüman Kardeşler teşkilatı milletvekili Adil Raşit’in konuşması ile program devam etti. Konuşmasında Mısır halkının seçilmiş cumhurbaşkanını ordu darbesi ile zindana atılma sürecini ve akabinde Müslüman Kardeşler teşkilatına yönelik yapılan baskı ve zulmü, örnekler vererek anlatan Adil Raşit ”Siz Mısır da sadece Esma’yı biliyorsunuz, ben ise bu ellerimle 100’lerce Esmayı toprağa verdim. Bizi Mısır’da var olan bir takım önder diye gösterdikleri cahil insanlarla yıpratmaya çalışıyorlar. Ama bilmeleri gereken bir şey var biz her şeye hakim olan tek bir iradenin varlığına inanıyoruz, elbet bir gün bu irade yeryüzüne tecelli edecektir. Peygamber bize cihadı öğretti biz ise terk ettik.”

Raşit, Koca bir ümmetin birbirine düşen ve sonunda birbirleriyle hesaplaşan devletler haline geldiğimizi, ifade ederek Hasan el Benna’nın “İslam’dan başka bir yol yoktur” sözünü hatırlattı.

Suriye’yi de unutmadıklarını sözlerine ekleyen Raşit, Muhakkak Bir Gün Karanlığın Biteceğini Aydınlık Bir Günün Elbet Doğacağını Belirtti..

Konuşmanın sonunda sahneye Grup Yürüyüş çıktı. Grup Yürüyüş’ ün seslendirdiği ezgiler ve marşlarla vakfımız gönüllüleri Ümmet olma bilinciyle hep beraber tekbirler getirdi.