Ana Sayfa Yazarlar Ahmet Kekeç Zavallılık – (Ahmet Kekeç)

Zavallılık – (Ahmet Kekeç)

0
Zavallılık – (Ahmet Kekeç)

Kemal Bey’in grup toplantısında yaptığı konuşmayı dinledim… Uzunca bir zamandan sonra ilk kez bir konuşmasını başından sonuna kadar, dikkatle, anlamaya çalışarak ve “mutlaka haklı olabileceği noktalar da vardır” düşüncesiyle dinledim.

Sağ olsun, “paralel cenah”ın bir televizyon kanalı grup toplantılarını artık canlı yayınlıyor. Eskiden 30 saniyelik özet görüntülerle yetinirlerdi… Bu satırların yazarını da stüdyoya çağırıp, o 30 saniyelik görüntüyü yorumlamasını isterlerdi. (Yorumlamasını ve CHP’ye çakmasını isterlerdi.)
 
Halk TV’den rol çaldılar…
 
Daha doğrusu, “yandaş kanal” Halk TV’yi solladılar.
 
Kemal Bey öksürse “naklen” yayınlıyorlar.
 
Peşi sıra, CHP güzellemeleri…
 
Pardon, artık Selocan’ın etkinliklerine de yer veriyorlar. HDP cenahında ne olup bittiğini, Selahattin Demirtaş’ın (yani Selocan’ın) hangi ayakkabı kutusu esprisi yaptığını, HDP’lilerin çözüm sürecinden umudu nasıl kestiklerini bu kanaldan öğreniyoruz… (Daha düne kadar “karanlık kurul”larında şeytanlaştırdıkları, “bölücü” ve “vatan haini” ilan ettikleri Kürt siyasetçiler artık vazgeçilmez haber unsuru… Bir “Kürt ulusalcılığı” sevgisi ki, akıllara ziyan…)
 
Kemal Bey’in grup toplantısında yaptığı konuşmayı dinledim, evet.
 
Bu konuşmayı, CHP’yi ve Kemal Bey’i tanımayan bir yabancı dinlese, muhtemelen şu değerlendirmeyi yapar: “Bu Suriyeli siyasetçi de ne sert konuşuyor böyle…” Konuşmayı yayınlayan kanalı da, muhtemelen Suriye Devlet Televizyonu zanneder…
 
Sabrım ve vaktim olsaydı, konuşmadan bazı başlıklar aktarırdım.
 
Bir tek şey söyleyeceğim:
 
Kemal Bey yalan söylemeye, çarpıtmaya, gerçeği tersyüz etmeye doymuyor.
 
Paralel arkadaşlar da, bu yalanlara çanak tutmaya doymuyor.
 
Dünyanın “terör örgütü” diye lanetlediği IŞİD’i, meğer bizimkiler (yani Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetenler) kurmuş… Silahlar Türkiye’den gidiyormuş. Lojistiği Türkiye sağlıyormuş. Yaralılara Türkiye’de bakılıyormuş. Üstelik bütün dünya “IŞİD terör örgütüdür” derken, bizimkilerin bunu demeye dili varmıyormuş.
 
Kemal Bey, paralel cenahın operasyon gazetesi Taraf’ta yayınlanan ne kadar “yalan haber” varsa, derleyip toparlamış, mantıklı bir sıralama yapma gereği bile duymadan, grup önünde tekrarlıyor… (O yalan haberlerin neredeyse tümüne dava açıldı… Kemal Bey bunun hukuki sorumluluğunu da paylaşacak mı? “Bu gazetenin yayınladığı haberlere atıf yapmıştım ama yalan çıktı. Kamuoyundan özür diliyorum” diyecek mi?)
 
Koskoca iki seçim dönemini paralel cenahın temin ettiği illegal tapeleri okuyarak geçiren (ve “ahlak suçu” işleyen) Kemal Bey, grup konuşmalarını da artık paralel cenahın operasyon gazetesine hazırlatıyor.
 
Liberal profesör, “Bu sinerjiden iktidar doğar” demişti.
 
Bu sinerjiden bir şey doğmaz…
 
Elini attığı her şeyi çürüten paralel yapı, CHP’yi de çürütecektir. Zaten güven sorunu yaşayan partiyi iyice güvensiz hale getirecektir.
 
Bu sinerjiden “zavallılık” doğar.
 
HAMİŞ:
 
Eskiden iktidar partisi liderleri sözünü tutmazlardı…
 
Şimdi muhalefet partisi liderleri sözünü tutmuyor.
 
Eskiden iktidar partisi liderlerine ayakkabı fırlatılırdı…
 
Şimdi muhalefet partisi liderlerine ayakkabı fırlatılıyor.
 
Eskiden iktidar partileri oy kaybederek küçülürlerdi…
 
Şimdi muhalefet partileri oy kaybederek küçülüyor.

———————————-

Ahmet Kekeç

 

DİĞER KÖŞE YAZILARI