Ana Sayfa Yazarlar Mahmut Eraslan Zamanın ruhu – (Mahmut Eraslan)

Zamanın ruhu – (Mahmut Eraslan)

0
Zamanın ruhu – (Mahmut Eraslan)

Bu idealimizi güçlendirerek sürdürmemiz gerekiyor. Toplumun bir kesimi veya kendimiz için değil; tüm kesimler için adalet ve özgürlük istiyoruz ve istemeliyiz.

Turgay Aldemir`in Tire Yayınları`ndan çıkan ve bizleri zamana şahitliğe çağıran kitabı “Zamanın Ruhu”

Bu kitap, yaşadığımız tarihi nöbet değişimine bir şahitliktir… ve artık bildiklerimizin ahlaki bir sorumluluğu var…

Ülkemiz de Kürt meselesi her gün canımızı yakmaya, yüreğimizi sızlatmaya devam ediyor.

Alevi meselesi, Ermeni sorunu, Müslüman çoğunluğun hala Müslüman coğrafyada giderilememiş birçok hak ve hukuk ihlalleri var.

Sivas mağdurlarının dosyasının hala açılamıyor olması, Başbağlar da yaşanan katliamın kapalı kapılar arkasında olması, İstiklal Mahkemeleri gibi kapağı kaldırılmamış birçok zulmün, haksızlığın adaletsizliğin aslında çözüm adresi biziz.

Dünyanın her yerindeki haksızlığa ve adaletsizliğe başkaldıracağız, mazlumlara destek olacağız.

Bilinmelidir ki hak ve özgürlük mücadelesi, insanlık tarihi kadar eskidir; hiç kimse meşru hak ve özgürlük arayışı karşısında duramaz toplumsal siyasal ve hukuksal meşruiyete dayanan haklar sonsuza kadar engellenemez. Zulüm ile abad olunamaz.

Bu anlamada içinde bulunduğumuz ocağın oluşmasında derin emeği olan saygı değer hocamız Zeki ŞENGÖZ ve Fahri MEMUR kardeşimizin dünyaya adalet ve özgürlük götüren bir ülkede fikirlerinin değil bedenlerinin tutsak ediliyor olması yüreğimizi burkuyor.

Bu durumun ortadan kaldırılması için her birimize ayrı ayrı sorumluluk düştüğünü ifade etmek gerekiyor.

Evimizde, eşiğimizde, işyerimizde ve yaşam ortamlarımızda adalet ve özgürlük, bulunduğumuz her yerde hayat bulmalıdır. Bu konuda yapılacak çok şey var. Sözümüzü kalıcı kılmak adına hesaplar yapmalı, organizasyonlar gerçekleştirmeli, adımlar atmalıyız

Bizler dinlerin, ırkların, kültürlerin meşru olan değerlerini kendi kültürü içinde rahat yaşayacağı bir dünya oluşturma çabasındayız.

Bu idealimizi güçlendirerek sürdürmemiz gerekiyor. Toplumun bir kesimi veya kendimiz için değil; tüm kesimler için adalet ve özgürlük istiyoruz ve istemeliyiz.

Başkasının hakkını, hukukunu ve özgürlüğünü savunduğumuz ölçüde biz de özgür olabilir ve özgürlükten yana olduğumuzu söyleyebiliriz. “Tek kişi dahi zulme uğruyorsa, hiç kimse özgür değildir!” düsturunu canlı tutmalıyız diyen Anadolu platformu koordinasyon kurulu başkanı sayın Turgay ALDEMİR’in kaleme aldığı İslam davetçilerine önemli katkıları olacağını düşündüğüm bu kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.

 sutunhaber.com

———————————-
Mahmut Eraslan
 
DİĞER KÖŞE YAZILARI