Zaman ve Mekan Bize Emanet

0
560

Anadolu Öğrenci Birliği “Zaman ve Mekan Bize Emanet” Üst Başlıklı Bölge Kampı’nın İlkini Yalova Armutlu’da Gerçekleştirdi

Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul Bölge Kampı 22-23 Şubat’ta Yalova Armutlu’da gerçekleşti. Zaman ve Mekan Bize Emanet üst başlıklı kampa, aralarında Uluslararası öğrencilerin de olduğu kişi katıldı. Programda Selamlama Konuşmalarını AÖB İstanbul İl Başkan Yrd. Abdullah Gündüz, AÖB Yönetim Kurulu Üyesi Rüveyda Bostancı, AÖB Genel Başkanı Muhammed Fatih Eren yaptı.

AÖB Başkanı Eren konuşmasında “Arzın imarı gibi büyük bir sorumluluğu sırtlanmaya çalışan bireyler olarak, küresel ısınmayı, geri dönüşüm problemlerini, kaynakların kullanımı ve korunmasını, su tüketimini, çevre kirliliğini daha çok konuşabilmeli ve projeler geliştirmeliyiz” dedi. AÖB İstanbul Bölge Sorumlusu Melih Tayyib Aksüt, Açılış Konuşmasını gerçekleştirdi.

Kardeşlik Sofrası Proje Tanıtımı sonrası “Bireysel Muhasebe ve Sorumluluklarımız” başlıklı 1. Oturumda; Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Dinç, Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz, Elif Sena Işık ve Şeyma Eser sunumlarını gerçekleştirdi.

Anadolu Platformu İstişare Kurulun Başkanı Zekeriya Şengöz konuşmasında zaaf kavramına dikkat çekti. “Okumada doyuma ulaşma, yeterlilik psikolojisi gibi hususlar ne yazık ki zaaflarımızı aşabilmedeki çabalarımızda ayaklarımıza vurulan bir pranga gibi dolaşmaktadır. Ali Şeriati, zaafları aşmayı zindanlarımızı aşmak diye tanımlar. Bu zindanlar bazen nefsimiz, bazen de para, pul, mevki ve makam tutsaklığımızdır.” dedi ve ahlak kavramını şu sözleriyle vurguladı: “Bir şeyleri güncellememiz gerekir. O da nedir diye soracak olursanız; ahlakı güncele taşımalıyız. Yaptığımız eylemlere ahlakilik kazandırmalıyız”.

Programın son günü yapılan 2. Oturumun Üst Başlığı “İnsani Değerlerimiz ve Duruşumuz” du. Doç. Dr. Lütfi Sunar, “Birlikte Var Olmanın Kültürü ve Ahlak” sunumunu gerçekleştirdi. Asr Suresi bağlamında zaman ve mekanın konuşulduğu 2. Oturumun ardından Yazar Razmazan Kayan, Abdullah Yıldız ve Muhammed Emin Yıldırım hasbihal gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından “Proje Tanıtımları yapıldı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.