Yüzlerce İnsan Giydirildi!

0
Yüzlerce İnsan Giydirildi!

Van da hizmet veren Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ramazan bayramına bir hafta kala açmış olduğu giyim reyonunda bu güne kadar yüzlerce insanı giydirdi.

Ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin gelerek giyindikleri giyim reyonunda özellikle çocukların yüzü gülüyor. Bayramda yeni elbise giyme heyecanını yaşayamayan dar gelirli aileler Gökkuşağı Derneği’nin bu güzel hizmeti neticesinde bayramlık elbise alarak giyiniyorlar.

Konuyla ilgili basına bilgi veren Gökkuşağı Derneği Genel Sekreteri Kemal Çelen; Dernek olarak her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında giyim standı açtıklarını ve böylece dar gelirli ailelerin ve çocukların bayram sevinçlerine ortak olduklarını söyledi. Bayramda yeni elbise almanın çocukların en sevinçli anı olduğunu söyleyen Çelen, elbise almaya imkânı olmayan ailelere bu anı yaşattıklarını ifade etti. Böyle bir hizmeti gerçekleştirdikleri ve bu insanlarla, bu atmosferi birlikte soludukları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Bu mutlu tabloları yaşatmak için, bu güzel geleneği de sürdüreceklerini ifade eden Çelen, yapmış oldukları bu hizmete katkısı olan  esnafa teşekkür ederek, giyim reyonunun  Arife günü akşamına kadar açık olacağını ifade ederek sözlerini tamamladı.