Yüzlerce Çocuk Aynı Anda Saf Tuttu

0
238

Ülfet Derneği tarafından düzenlenen “Neşeli Seccadeler” temalı 4. Geleneksel Çocuk Şenliği büyük bir coşkuyla Adana Merkez Camii’nde gerçekleşti.

Ülfet Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4. sü yapılan Çocuk Şenliği, çok sayıda çocuğu ve veliyi bir araya getirdi.

13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan programa Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi (EKE) ve Adana Valiliği ile yapılan protokol çerçevesinde çeşitli okullarda uygulanan Okulda Karakter Eğitimi (OKE) projesi öğrencileri, veliler, dernek yönetici ve gönüllüleri ile davetlilerden oluşan 400’ün üzerinde kişi katılım gösterdi.

Yapılan ikramların ardından toplu şekilde geleneksel oyunlar oynayan ve yarışmalar yapan çocuklar gönüllerince eğlendi. Daha sonra ise çocuklar cami girişine kadar ellerinde namaz temalı dövizlerle yürüyüş yaptı. Cami içerisinde cami imamı tarafından Adana Merkez Camii’nin fiziksel özellikleri ve cami adabına yönelik bilgilendirilen çocuklar İkindi Namazı’nı da velileriyle birlikte toplu şekilde eda etti.

Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile OKE Projesi eğitimcisi Hasan Göktürk de etkinlik çerçevesinde birer selamlama konuşması yaptı. Program sonrasında ise toplu fotoğraf çekimi yapılarak hazırlanan namaz temalı dövizler çocuklara hediye edildi.

Ülfet Derneği yetkilileri yaptığı açıklamada, Adana’nın halka açık en geniş organizasyonları arasında yer alan Çocuk Şenliği ile çocukların hem eğlenmelerinin hem de namaz ve cami sevgisi kazanmalarının hedeflendiğini belirtti.

Eğitim programlarının yıl boyu sürdüğünü belirten dernek yetkilileri bu ve benzer etkinliklerin Adanalılar nezdinde şeffaflık ve güven kazanmış olmanın açık ifadesi olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz