Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği ‘yürü dergi’ İkinci Sayısıyla Okuyucuyla Buluştu!

‘yürü dergi’ İkinci Sayısıyla Okuyucuyla Buluştu!

0
‘yürü dergi’ İkinci Sayısıyla Okuyucuyla Buluştu!

Anadolu Öğrenci Birliği’nin yürüyen hareketin sesi ve sözü olma gayretiyle çıkardığı ‘yürü’ ikinci sayısıyla okuyucuyla buluştu.

Uzun vadede, yaşanan düşünsel çölleşme ve zihinsel donukluğu aşarak bir ocak görevi ifa etmeyi hedefleyen yürü, Türkiye’nin dört bir yanında ikinci sayısıyla okuyucusu ile buluştu.

yürü’nün ikinci sayısı ‘mültecilik’ dosyasıyla çıktı. İkinci sayının başyazısı Abdulvahit Yücel’in kaleme aldığı ‘Soluk Benizli Bir Kavram; Mültecilik.’

Geniş yazar kadrosuyla ‘mültecilik’ kavramını derinlemesine tahlil eden yürü, düşünce-edebiyat-hareket düsturuyla edebi yazılara da ağırlık veriyor. yürü dergi’nin ikinci sayısında deneme, kısa hikâye, kitap tahlili ve sinema kritiği de bulunuyor.

yürü ilk sayısında olduğu gibi ikinci sayısında da söyleşilerine devam ediyor. yürü ekibi, derginin ikinci sayısı için Minber Şam Derneği Başkanı Jamal Mustafa ile ‘bir muhacir öyküsü’ adlı geniş bir söyleşi gerçekleştirdi. yürü ekibinin bir diğer söyleşisi ise alışılmışın dışında karikatürleri ile dikkat çeken Hasan Aycın söyleşisi…

yürü’nün ikinci sayısının arka kapağı, hilalin gölgesindeki kahramanların destanının yüzüncü yılı anısına Kut'ül Amare Zaferi’ne ayrılmış.

İlk sayısının okuyucuyla buluşmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından aldığı olumlu tepki ve yapıcı eleştirilerle yoluna devam eden yürü dergi, okurlarına teşekkür ediyor.

yürü’ye bazı kitap evleri ve Anadolu Öğrenci Birliği İl Temsilciliklerinden ulaşmak mümkün.

Dergiyi edinmek isteyenler, yazı göndermek isteyenler yurudergi@gmail.com ve 0552 671 34 35 nolu telefon numarasından ulaşabilirler.

www.yurudergi.com adresinden yürü’yü online olarak da incelemek mümkün.