‘Yürek Fethi’ Kitabı Tahlil Edildi

0
‘Yürek Fethi’ Kitabı Tahlil Edildi

Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu’nun düzenlediği kitap tahlili programında Mustafa İslamoğlu’nun “Yürek Fethi” isimli kitabı tahlil edildi.

Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu’nun iki ayda bir düzenlediği kitap tahlili programında Mustafa İslamoğlu’nun Düşün Yayıncılıktan çıkan “Yürek Fethi” isimli kitabı tahlil edildi.

7 Nisan Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Hacı Firdevs Aslan Mescidi’nde yapılan programa Esnaf Komisyonu Başkanı Yunus Atilla Hamallar, komisyon üyeleri ve üyeler katıldı.

Kitap tahlili programının moderatörlüğünü Hamdi Keleş, sunumu ise İdris Tekin yaptı. Sunumun ardından soru cevap kısmına geçildi. Program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Kitaptan bir bölüm:

Bu kitap, konusu itibariyle Yürek Devleti’nin bir devamı niteliğindedir. Okuyanlar iyi hatırlayacaklardır; Yürek Devleti, insanın kendi yüreğini nasıl fethedeceğini ele alıyordu. Elinizde tuttuğunuz bu eser de, Yürek Devleti’nin bittiği yerden başlıyor ve başka yüreklerin nasıl fethedileceğini ele alıyor. Bu kitabın ruşeymi 1991 yılında Hatay’da Yürek Fethi isimli konferansla atıldı. O tarihten bu güne, kitap hep kendi kendisini yazmayı sürdürdü, ta ki doğum tarihi olan bugüne kadar. Onu incitmeden nazik kollarınıza bırakıyorum.