Ana Sayfa Komisyon Haberleri Yükseköğrenim Komisyonu

Yükseköğrenim Komisyonu

0
Yükseköğrenim Komisyonu

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Yüksek Öğrenim Komisyonu 1. Olağan Kongre sonrası teşekkül ettirilmiştir.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Yüksek Öğrenim Komisyonu 1. Olağan Kongre sonrası teşekkül ettirilmiştir. Türkiye genelinde Üniversite düzeyinde yapılan çalışmaları birbirleriyle irtibatlandırıp platformun hedef kitleleri arasında olan üniversite öğrencilerinin temel istek ve gereksinimlerini karşılayacak faaliyetler organize eden, üniversite öğrencilerinin sosyo-kültürel açıdan eğitimi ile gelişimini sağlayan organizasyonlar düzenleyen birimidir.

Amacı, hayatın her alanında sorumluluk bilinciyle iradesini kullanabilen, üretken bireyler yetiştirmek olan üniversite komisyonu, üniversite öğrencilerinin ilgi ve yeteneklerini keşfederek bu ilgi ve yetenekler doğrultusunda tarihini ve içinde yaşadığı toplumunu tanıyan, toplumun sorunlarına duyarlı, temel İslami bilgileri kavrayan, çevresine örnek olabilen, güzel ahlak sahibi bir gençliğin yetişmesi için her türlü eğitsel, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetler organize etmektedir.

Yüksek Öğrenim Komisyonu, öğrenciler arasında seviye ve yaş grupları oluşturarak eğitim ve sosyal içerikli kamp çalışmaları düzenler. Bu kamplar yıl içerisine yayılmış periyodik kamp çalışmaları olabildiği gibi yılsonu yaz etkinlikleri çerçevesinde yaz kampı olarak da gerçekleştirmektedir. Eğitim programlarının sistemli ve disiplinli bir şekilde uygulanmasını sağlayarak, Yüksek Öğrenim Komisyonu çalışmalarına katılan her öğrencinin uygulanan etkinlik ve programlara azami derecede katılımının sağlanması için ve katılımın nitelikli hale getirilmesi amacıyla çalışmalar yapmaktadır.