Yetişkinler İçin 2 Günlük Okuma Kampı

0
Yetişkinler İçin 2 Günlük Okuma Kampı

Anadolu Platformu üyesi Elbistan Çınar Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği’nin Kültür Komisyonu yetişkinler için 2 günlük yatılı okuma kampı düzenledi

     ÇINAR-DER bünyesinde oluşturulan Kültür Komisyonu tarafından yetişkinlerin katıldığı kitap okuma, bir arada kardeşliği ve muhabbeti teneffüs etme, kaynaşma, çalışma azmi ve heyecanı oluşturma amacıyla iki günlük yatılı bir kamp organize edildi.

    Cuma akşamı başlayıp Pazar akşamı sona eren kamp, Kültür Komisyonu Başkanı  Faruk ERBAŞ’ın katılımcılara bu kampta  neleri hedeflediğini, neler yapılacağını, hangi kitapların okunacağını ,  namazların birlikte kılınmasından ve nafile bazı ibadetlere önem verilmesi gerektiğinden bahsederek bu çalışmayı başlattıklarını belirtti. Daha öncesinden kampa katılacakları belirleyerek onlarla istişare yapıldığını belirten Komisyon Başkanı herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti.

     Kampta ağırlıklı olarak Gülseren GÜMÜŞ hanımın Engel Duvarı, Ramazan KAYAN Hocanın İhlas Çağrısı ve Yol Risalesi, Nuri YILDIZ’ın Mavi Marmarada Beyaz Güvercinler, Ahlakı Fazıla, Kuranda Müminlerin Özellikleri isimli kitapların okunması hedeflenmişti. Fakat okumalar o kadar güzel oluştu ki, bu kitaplar bazı kardeşlerimize yetmedi. Hemen yeni kitaplar temin edilerek bu kardeşlerimizin istifadesine sunuldu.

    Cemaatle kılınan vakit namazlarının akabinde Hamit AYTAÇ, İbrahim KILINÇ, Murat DEVECİ, Hasan SAYIN ve Aslan KUŞ tarafından kısa sunumlar yapıldı. Bu sunumlarda böyle bir çalışmanın düzenlenmesinin çok önemli olduğu vurgulanarak katılanların bundan büyük memnuniyet duydukları belirtildi. Birinci günün sonunda Serhan ÖZTÜRK hoca yönetiminde Engel Duvarı kitabı üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Akif DUT hocanın şiir dinletisinden sonra Bir Ayrılık filmi izlendi. İkinci gün akşamında Mehmet ÜRGEL hocanın yönetiminde diğer kitaplar üzerinde herkese söz verilerek okudukları kitaplarla ilgili değerlendirmeleri alındı.

    Son olarak Kültür Komisyonu Başkanı Faruk ERBAŞ kamp değerlendirmesi yaparak katkılarından dolayı hem katılanlara hem de verdikleri destekten dolayı ailelerine ve çocuklarına  teşekkür etti. Katılanlara söz vererek onların değerlendirmelerini, önerilerini, eleştirilerini not alarak kamp çalışmasını bitirdi.