Ana Sayfa Komisyon Haberleri Yetim Komisyonu Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz!

Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz!

0
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz!

Bu Ramazan’da bir yetimin yüreğine dokunmak, ona kardeş olduğunuzu bildirmek ister misiniz?

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, Ramazan ayında gerçekleştirdiği “Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanyasıyla yetimlerin evlerine misafir oluyor.

Siz de evinizde hazırladığınız yemekleri alıp bir yetim ailenin sofrasında birlikte iftar yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda linki tıklayarak formu doldurmanız yeterli. Yetim Komisyonu yetkilileri sizinle irtibata geçerek size uygun bir gün ve bir yetim aile tahsis edecek. Başvuru Formunu doldurmak için TIKLAYIN!

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, İyilikder Gaziantep Şubesi ve Yetim Merkezi’nin de paydaş olduğu kampanya ile ilgili bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, kampanya kapsamında yetim aileleri ve gönüllü aileleri iftar sofralarında buluşturduklarını söyledi.

Sohbet şöyle konuştu: “Kampanya ile yetim ailemizin evlerine iftar ziyaretine gidilecek. Toplu iftarlar her zaman yaptığımız bir şeydi. Yetim ailelerimize maddi destek olarak zaten bir şeyler veriliyordu. Özellikle Ramazan’ın ruhuna uygun olarak bu çok yaptığımız bir şeydi. Biz istiyoruz ki insanlar aileleriyle birlikte; eşleriyle, çocuklarıyla bir yetim ailesinin evine gitsinler. Çocuklarımız onların çocuklarıyla oynasın, onlarla birlikte hemhal olalım, sorunlarını dinleyelim. Sonrasında da o ailelere destek olmak için takip edelim. Ramazanda her gün bir yetim ailenin evinde iftar yapılacak. Gönüllü ailelerimiz iftarlıklarını kendileri hazırlayacaklar ve gidecekleri eve götürüp birlikte iftar yapacaklar”

Hatice Sohbet, yetimlerle iftar yapmak için kendilerine çok sayıda gönüllü ailenin başvuru yaptığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Gönüllü olmak isteyen aileler verdiğimiz linkten formu doldurarak başvuru yapabilirler. Gönderi elimize ulaştıktan sonra gönüllü ailemizi ve yetim ailemizi ortak bir günde buluşturup iftar yapmaları sağlayacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.