Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

0
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanyası yoğun bir ilgi ile devam ediyor.

Bu sene 4. yılına giren kampanyaya dâhil olan vakıf gönüllüleri evinde hazırladıkları yemeklerle bir yetim ailenin evine misafir oluyor ve birlikte iftar yapıyorlar. Yetim aile ile iftar yapan aileler birlikte hasbihal edip kaynama imkânı buluyorlar. Yetim ailelerin sorunlarını dinleyen gönüllü aileler sorunlara birlikte çözüm üretiyorlar. Kampanyaya katılmak isteyen gönüllülerin yetim komisyonu tarafından hazırlanan bilgi formunu doldurmaları gerekiyor. Formun doldurulmasının ardından yetim komisyonu yetkilileri bilgileri değerlendirerek bir yetim aile tahsis ediyor.

Kampanyaya katılan ailelerin düşünceleri

Kampanyaya katılan yetim ailelerin duygu ve düşünceleri şöyle;

“Dün evimde bir şenlik vardı. Bir ay kapımı çalan olmamıştı. Çok sevindik, çocuklar çok mutlu oldu. Kızım Merve; bugün ne güzel bir iftar yaptık diyerek mutluluğunu ifade etti. Çok teşekkür ederim.”

“Sayenizde o kadar mutluyum ki bayram sevinci yaşayan çocuk gibiyim. Allah hepinizden razı olsun. Bize geleceğinizi söylediğiniz zaman içim içime sığmadı. Dünyaları bağışladınız bize. Evimize neşe ve huzur getirdiniz.”

“Ziyaretinizden çok memnun kaldım. Türkiye’deki bayraklar âdetince size iyilikler dokunsun. Bu çalışmalara emeği geçen herkese duacıyım.”

“Çok mutlu oldum. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Çocuklarımızla çok ilgilendiler. 8 yıldır buzdolabım yoktu, olmayan eşyalarıma yardımcı oluruz dediler. Ben de sevginiz yeter hiçbir şey istemiyorum dedim.”

“Çok neşeliydiler. Çocuklarım çok mutlu oldular. Birlikte şakalar yaptık, çok eğlendik.” dediler.

Kampanyaya katılan gönüllü aileler ise;

“Ailece çok etkilendik. Tekrar gidip ihtiyaçlarını gidereceğiz inşallah. Vesile olup bizi tanıştırdığınız için çok teşekkür ederim.”

Nezih, kibar ve misafirperver bir ailemizdi. Çok kısa zamanda çok güzel sohbetler ettik. Bir iftar yemeği sayesinde hoş bir yakınlaşma oldu. Çok teşekkür ederim.” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.