Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

0
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, Ramazan ayında gerçekleştirdiği “Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanyasıyla yetimlerin evlerine misafir oluyor.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu ve İyilikder Gaziantep Şubesi’nin 3 yıldır sürdürdüğü proje ile iyilik gönüllüleri evinde hazırladıkları yemekleri alıp bir yetim ailenin sofrasında birlikte iftar yapıyor. Gönüllü olmak için yetim komisyonunun hazırladığı formu doldurmak gerekiyor. Formun doldurulmasının ardından Yetim Komisyonu yetkilileri sizinle irtibata geçerek size uygun bir gün ve bir yetim aile tahsis ediyor.

Şu ana kadar 210 aile ile iftar yapıldı

Konuyla ilgili bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, Yetim Komisyonu olarak geçen yıl Ramazan öncesinde başlattıkları “Yetimlerimizle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanyasının bu yıl da devam ettiğini belirtti. Sohbet, projedeki amaçlarını ise şöyle açıkladı: “Hayırsever ailelerin, çocuklarıyla birlikte bir yetim ailenin evine misafir olması, çocukların yetimlerle tanışması, oynaması, ailenin ise yetim ailenin sorunlarını dinlemesi ve onlara maddi-manevi destek olmasıdır.”

Hatice Sohbet sözlerini şöyle sürdürdü; “Gönüllü aileler iftarlıklarını kendileri hazırlayarak gidecekleri eve götürüp birlikte iftar yapıyorlar. Bize başvuran çok fazla gönüllü aile var. Gönüllü olmak isteyen aileler internet üzerinden başvuru yapabilirler. Yetim ailelerle iftar kampanyamız Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek.”

Başvuru Formunu doldurmak için TIKLAYIN!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.