Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım

Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım

0
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, Ramazan ayında 1.000 yetim aileye evlerinde iftar vermek üzere bir kampanya başlattı.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, İyilikder Gaziantep Şubesi ve Yetim Merkezi bu Ramazanda 1.000 yetim aileye evlerinde iftar vermek üzere bir kampanya başlattı.

Kampanya ile 1.000 yetim aile, gönüllü ailelerle iftarda buluşacak. İftarlar yetim ailelerin evlerinde yapılacak. İftarlıklar ise gönüllü aileler tarafından götürülecek.

Hedef 1.000 Yetim Aile

Konu ile ilgili bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, Yetim Komisyonu olarak bu sene faklı bir kampanya başlattıklarını vurgulayarak; “Kampanya ile 1.000 yetim ailemizin evlerine iftar ziyaretine gidilecek. Toplu iftarlar hep yaptığımız bir şeydi. Ya da bire bir insanlara maddi destek olarak bir şeyler zaten götürülüyordu. Özellikle Ramazanın ruhuna uygun olarak bu çok yaptığımız bir şeydi.

Biz istiyoruz ki insanlar aileleriyle birlikte; eşleriyle, çocuklarıyla bir yetim ailenin evine gitsinler. Çocuklarımız onların çocuklarıyla oynasın, onlarla birlikte hemhal olalım. Sorunlarını dinleyelim. Sonrasında da o ailelere destek olmak için takip edelim. Ramazanda her gün bir yetim ailenin evinde iftar yapılacak. Gönüllü ailelerimiz iftarlıklarını kendileri hazırlayacaklar ve gidecekleri eve götürüp birlikte iftar yapacaklar” dedi.

Başvuran çok fazla gönüllü aile var

Hatice Sohbet, yetimlerle iftar yapmak için kendilerine çok sayıda gönüllü ailenin başvuru yaptığını belirterek; “Gönüllü olmak isteyen aileler yetimmerkezi.com sitesinden başvurabilirler. Ayrıca Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinden (Güneykent Mahallesi) ve İyilikder Yardım Merkezinden (Karagöz Caddesi) şahsen ulaşabilirler.

Şahsen başvuramayacak gönüllülerimiz yetimmerkezi.com sitesindeki başvurular kısmından yer alan ilgili formu doldurarak bize gönderebilirler. Gönderi elimize ulaştıktan sonra ailenin durumuna uygun bir yetim aile belirleyerek ortak bir günde buluşup iftar yapmaları sağlanacak” şeklinde konuştu.