Yetimlerimizle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

0
198

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, Ramazan ayında farklı bir projeye imza atarak yetimlerin evlerinde kurulan iftar sofralarına misafir oluyor.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun Ramazan ayında 1.000 yetim ailenin evlerinde iftar vermek üzere başlattığı kampanya devam ediyor.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu ve İyilikder Gaziantep Şubesi’nin organize ettiği kampanyada Ramazan ayında yetim ailelerin evlerinde iftar yapılıyor. İftarlıklar gönüllü aileler tarafından götürülüyor.

İftar sayısı 300’ü geçti

Konu ile ilgili bilgi vere Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, Yetim Komisyonu olarak ramazan öncesinde başlattıkları “Yetimlerimizle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanya ile şu ana kadar 300’ün üzerinde yetim aile ile iftar yaptıklarını belirtti.

Kampanya ile amaçlarının hayırsever ailelerin çocuklarıyla birlikte bir yetim ailenin evine misafir olması, çocukların yetimlerle tanışması, oynaması, ailenin ise yetim ailenin sorunlarını dinlemesi ve onlara maddi-manevi destekte bulunması gerektiğinin altını çizdi.

Kampanya devam ediyor

Hatice Sohbet sözlerini şöyle sürdürdü; “Gönüllü aileler iftarlıklarını kendileri hazırlayarak gidecekleri eve götürüp birlikte iftar yapıyorlar. Bize başvuran çok fazla gönüllü aile var.

Gönüllü olmak isteyen aileler yetimmerkezi.com sitesinden başvuru yapabilirler. Yetim ailelerle iftar kampanyamız Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek.”