Yetimlere Dünyanızda Yer Açın

0
Yetimlere Dünyanızda Yer Açın

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu yetim ailelere yönelik çalışmalarını 2010 yılından beri ara vermeden sürdürüyor.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu yetim ailelere yönelik çalışmalarını 2010 yılından beri arttırarak devam ettiriyor. 2010 yılında 30 yetim ile başlayan çalışmalar günümüzde binlerle ifade ediliyor. Yetim komisyonumuz tarafından Şehitkâmil ve Şahinbey Yetim Koordinasyon Merkezlerinde sürdürülen çalışmaların ana başlıkları ise şöyle;

Anne Değerler Eğitimi, Çocuk Değerler Eğitimi, Ev Ziyaretleri, Aile Danışmanlığı ve Grup Terapileri, Kışlık ve Yazlık Giyim Yardımları, Aylık Gıda Yardımları, Ailelere Dönük Seminerler, Çeyiz Yardımları, İş Bulma ve İstihdam Yardımları, Eğitim Gören Öğrenciler için Okullarla Görüşme, psikolojik destek ve madde bağımlısı olan çocukların kamu kurumlarıyla işbirliği yaparak rehabilite edilmesi.

Yetim komisyonumuz Gaziantep’te sürdürdüğü çalışmalarına son dönemde Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize gelen ve ilimizde yaşayan Suriyeli yetim aileleri de ekleyerek hizmet yelpazesini daha da geliştirdi. Suriyeli 30 yetim aileye aylık periyotlarla nakit, giyim ve gıda yardımları yapılıyor. Yine hayırsever vatandaşlarımızın aylık gönderdiği aidatlar yetim ailelere ulaştırılıyor.

Bu hayırlı çalışmalarda sizinde katkınız olmasını istiyorsanız vakfımızın yetim hesabına aylık 70 TL yatırarak bir yetimin masraflarını karşılayabilirsiniz.

Bağışlarınız için hesap numaramız:

Bülbülzade Vakfı Kuveyt Türk Katılım Bankası Yetim Hesabı:

IBAN: TR39 0020 5000 0006 4564 4000 04