Yetimler Üniversiteli Öğrencilerle Doyasıya Eğlendi

0
132

Bülbülzade Vakfı’nın Sodes desteği ile yürüttüğü “Çare Sizsiniz Projesi” kapsamında yetimlerle üniversite öğrencilerinin katıldığı bir şenlik düzenlendi.

10 Mart Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda düzenlenen yetim şenliğinde Anadolu Öğrenci Birliği’nin bölge kampına katılan üniversiteli öğrenciler de yetimlerle birlikte doyasıya eğlendi.

Yetim öğrencilere yapılan çeşitli ikramlarla başlayan şenlikte daha sonra yetimlere pamuk şeker, balon ve köpüklü üflemeli baloncuklar dağıtıldı. Üniversiteli abi ve ablalarıyla hoşça vakit geçirip oyunlar oynayan yetim çocukların mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Projeyle bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, proje kapsamında 90 yetim öğrenciye, spor, sanat ve akademik alanda eğitim verileceğini belirterek 50 yetim annesine de mesleki eğitim verileceğini söyledi.

Sohbet, projeye Gaziantep Üniversitesinde okuyan 30 öğrencinin de gönüllü destek verdiğini belirterek projenin bir yıl süreceğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz