Yetimler İftar Sofrasında Buluştu

0
209

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, yetimler ve ailelerine dönük iftar programı düzenledi.

Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda 20 Haziran Salı günü düzenlenen programa 300 yetim çocuk ve ailesi katıldı.

İftar programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından bir konuşma yapan Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, yetim çalışmasının; adaleti, merhameti ve dayanışmayı kendisine ilke kabul eden bir avuç insanın başlattığı iyilik hareketi olduğunu vurgulayarak şunları dile getirdi;

“İnsani vasıfların en önemlilerinden biri olan merhameti hatırlamaya ve yaygınlaştırmaya yönelik çabalardan biridir yetim çalışması. Kendimize, ‘sorumluluklarım neyi kapsar’ diye sormamız gerekiyor? Erdemlerin yeniden yeşertilmesi için iyiliği eyleme dönüştürmemiz gerekiyor. Allah’ı sevmek ve yaratanın hatırından dolayı yaratılanı, insanlığı sevmek… Dünyadaki bütün sorunların temelinde sevgisizlik ve birbirimize tahammülsüzlük var. Birbirimizi sevdikçe anlamamız ve tahammülümüz daha da artacaktır. ‘Yetimlerimizle iftar programlarında buluşalım’ isimli projemiz gönülden gönüle bir sevgi köprüsüdür. Peygamber mirası yetimlerin gözetilmesi, yetimin kimsesi olmak insan olmamızın gereğidir.”

İftar programı yetim çocuklar tarafından hazırlanan müzik dinletisi ile devam etti. Ardından yetim çocuklara balon, pamuk şeker ve oyuncak dağıtımı yapıldı. Dağıtımın ardından iftar programı sona erdi.