Yetimler için Bir Araya Geldiler

0
Yetimler için Bir Araya Geldiler

Suriyeliler tarafından kurulan ve yetim çalışmaları yürüten dernekler Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Suriyeliler tarafından kurulan ve yetim çalışmaları yürüten dernekler bir toplantı düzenledi. Toplantıya Minberşam Derneği, Ufukder, Şam Yetimler Derneği, Humuslular Derneği, Alraghat Derneği temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, birlikte çalışmanın önemini vurgulayarak: “Darbe sürecinde tankların karşısında durup bir adım geri atmayan insanlara tanıklık ettik. Bu kazanım Allah’ın ümmete bir ikramıdır. Umulur ki bu saatten sonra aklımızı başımıza alırız. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Onlar bir tuzak kurdular, ama Allah’ın da bir tuzağı vardı. Onların tuzaklarını başlarına geçirdi. Bu süreçten sonra bizler doğru bir şekilde teşkilatlanmaz ve çalışmaz isek, yeni zalimler türeyecek ve bize zulmetmeye devam edeceklerdir’’ dedi.

Toplantıda, yeni dönemde yapılacak çalışmalar ile ilgili kararlar alındı. Katılımcı bütün derneklerin temsilcilerinin olacağı bir koordinasyon heyeti oluşturularak ortak çalışmalar yürütülmesine karar verildi.

Ayrıca okullarda, camilerde ve derneklerde eğitim veren eğitimcilere yönelik hizmetiçi eğitim programları düzenlenmesi kararlaştırıldı. Bu bağlamda ilk programın gelecek ay Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonu’nda tüm eğitimcilerin katılımı ile düzenlenmesi kararlaştırıldı.