Yetim ve Yoksul Çocuklara Giysi ve Erzak Yardımı Yapıldı

0
148

Hatay’ın Dörtyol ilçesine bağlı Payas beldesinde faaliyet gösteren Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği yetim ve yoksul çocuklara giysi ve erzak yardımında bulundu.

 Dernek binasında gerçekleştirilen yardım dağıtımı öncesi konuşma yapan Dernek Başkanı Mustafa Çetin, “Her yıl Ramazan ayı içerisinde düzenlemiş olduğumuz yetim ve yoksul çocukları giydirme şenliğinin bir yenisini daha gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yıl içerisinde devamlı yapılan gıda ve giyim yardımlarımız Ramazan ayında da devam etmektedir” dedi.

2011 yılı Ramazan ayı programı kapsamında 190 çocuğun giydirildiğini belirten Çetin, “Bu çocukların 20 tanesinin Dörtyol’da giydirilmesi ile programımıza destek veren Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Perihan Soylu’ya ayrıca teşekkür ediyoruz. Ramazan ayı içerisinde Derneğimize 400 paket gıda yardımı talebinde bulunan vatandaşlardan 257 adetini karşıladık. Ramazan çalışmalarımız devam etmekte olup, çalışmalarımıza destek vermek isteyen vatandaşlarımız hayır programlarımıza davet ediyoruz. ” ifadesini kullandı.