Ana Sayfa Kuruluşlar Fidan Eğitim Sos. Sağlık Kültür Yardımlaşma ve Day. Derneği ‘Yetim Gülecek’ Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı

‘Yetim Gülecek’ Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı

0
‘Yetim Gülecek’ Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı

Fidander ve Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun İçişleri Bakanlığı’nın desteği ile hazırladığı “Yetim Gülecek” projesinin tanıtımı yapıldı.

Eğitim Sağlık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Fidander) ve Bülbülzade Vakfı’nın İçişleri Bakanlığının desteği ile hazırladığı “Yetim Gülecek” projesinin tanıtımı 25 Aralık Cuma günü Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonunda yapıldı.

Sabah kahvaltısı ile başlayan programa, projeye katılan 100 yetim annesi ile proje yetkilileri katıldı. Proje kapsamında 100 yetim annesine 1 yıl boyunca meslek edindirme eğitimi ve çocuk gelişimi, kişisel gelişim ve değerler eğitimi üzerine seminerler verilecek.

Projeyle ilgili bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu üyesi Hatice Sohbet, Gaziantep’in merkez ilçeleri olan Şahinbey ve Şehitkâmil’de ikamet eden ihtiyaç sahibi yetim ailelere sosyal ortam desteği, psikolojik destek, meslek ve iş desteği ile eğitim desteği gibi çok farklı yönlerden ailelere katkı sunmayı amaçladıklarını belirterek; “Bu sayede yetim ailelerimizin ekonomik, bireysel ve toplumsal alandaki mağduriyetlerini gidermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Hatice Sohbet, açıklamasında şunları dile getirdi: “Proje kapsamında yetim anneler için meslek edindirme programı hazırladık. 100 anneye 3 er aylık dönüşümlü bir şekilde triko ve dikim üzerine meslek edindirme eğitimi vereceğiz. Projemiz, haftada 3 gün meslek eğitimi, haftada bir gün seminerler şeklinde olacak. Seminerlerimiz; çocuk eğitimi ve kişisel gelişim, değerler eğitimi üzerine olacak. Projemiz toplamda 1 yıl sürecek. Eğitimin tamamlanmasının ardından yetim ailelerimizle birlikte geziler düzenleyeceğiz. Başarılı olanlara sertifika verilecek ve istihdamına yardımcı olunacak. Bugün burada verilen seminerimiz “4 ve 10 yaş arasındaki çocuklarda kural koyma ve çocuklara davranış” başlıklı. Seminer, psikolog Hatice Kızılay tarafından veriliyor.”