Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Yetim Dernekleri Koordinasyon İçin Toplandı

Yetim Dernekleri Koordinasyon İçin Toplandı

0
Yetim Dernekleri Koordinasyon İçin Toplandı

Suriyeli yetimlere yönelik faaliyet yürüten dernekler koordinasyon amacıyla Bülbülzade Vakfı’nda bir araya geldi.

19 Mart Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan koordinasyon toplantısına Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, Minberşam Derneği Yetim Komisyonu, Şam Yetimler Derneği, Humuslular Derneği ile Ufuk Derneği katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Suriyeli yetimlere yönelik yapılan çalışmalarda mükerrer duruma düşmemek için böyle bir toplantı organize ettiklerini belirterek 2 ayda bir bu toplantıyı yapmak istediklerini vurguladı.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet ise Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun çalışmalarını tanıttığı bir konuşma yaptı. Ardından Minberşam Yetim Komisyonu Başkanı Emine İdris, Minberşam Derneği’nin yetim çalışmalarını anlattığı konuşmasını yaptı.

Toplantıda; yürütülen faaliyetlerin tanıtımı, ulaşılan yetim çocuk ve aile sayısı, faaliyet yürütülürken sahada karşılaşılan sorunlar, sorunlara çözüm önerileri, birlikte neler yapılabilir ve toplantı periyotlarının belirlenmesi gibi konular ele alındı.