Yetim Çocuklar Hayata Kazandırılıyor

0
145

Ülfet Derneği, Türkiye ve Suriyeli yetim çocukların eğitimlerini sürdürmeleri için kolları sıvadı.

Ülfet Derneği Yetim, EKE ve Ortaöğretim Komisyonları Adana’da ikamet eden, temasta bulundukları yetim çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri ve manevi yönden desteklenmeleri amacıyla bir dizi program başlattı.

Ülfet Derneği Yetim Komisyonu tarafından yardım çalışmaları yapılan ailelerin ilk, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarının, dernek programları kapsamında uygulanan EKE ve Ortaöğretim derslerine katılım süreçleriyle ilgili Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda düzenlenen seminer programına çok sayıda aile katılım gösterdi.

Ülfet Derneği Yetim Komisyonu Başkanı Bülent Yavuz, Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas ve EKE Komisyonu Başkanı Şeyma Bulut’un iştirak ettikleri programda ailelere Türkçe ve Arapça bilgilendirme yapılarak çocuklarının manevi ve kişisel eğitimlerini tamamlamasının önemli olduğuna değinildi.

Konuyla alakalı talepte bulunan ailelerin çocukları yaşlarına göre sınıflandırılarak ilgili komisyona bildirildi. Eğitimlerin periyodik olarak devam edeceği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.