Yetim Buluşması ve Ö. Karaoğlu Konseri

0
99

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği tarafından, Osmaniye Belediyesi’nin katkılarıyla 7 Ağustos Salı günü iftardan sonra Ömer Karaoğlu Konseri ve Yetim Buluşması gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen programın sunuculuğunu Adem Karaburç yaptı. Açılış konuşmasını ise, İL-SAN DER Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman DAĞ yaptı. DAĞ, ”İçerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı, Kur’an ayıdır, rahmet, bereket, kardeşlik ve infak ayıdır.

Ramazan ayı boyunca bütün Türkiye’de iftar ve sahur etkinlikleri yapılmaktadır. İftar programlarıyla güzel bir gelenek de oluşturuldu. Ancak bu etkinlikleri meşruiyet sınırları içerisinde tutmasını bilmeliyiz. Eğlence kültürüne dönüştürmemeliyiz. Bu müstesna zamanları ibadet anlayışıyla değerlendirmek gerekir.

Derneğimiz, sizlerin desteğiyle iyilik yapmaya, iyilerle beraber olmaya gayret ediyor. Bu sene de yetimlerimizi sevdirelim istedik. Bugün burada sadece sembolik olarak ve örneklik teşkil etmesi amacıyla bazı yetimlerimize bayramlık hediyelerini vereceğiz. Rabbim katında makbul etsin.” dedi.

Ayrıca Suriye, Arakan ve dünyanın diğer yerlerindeki mazlumlara dua edilmesi gerektiğini vurgulayan DAĞ, “ Ezgileri bize sevdiren, şahsiyetini kaybetmeyen ve her daim şehitlik duygusunu bize hatırlatan Ömer KARAOĞLU kardeşimizi ilgiyle dinleyeceğinizi umut ediyorum.” Diyerek sahneyi sanatçıya bıraktı.

Ömer KARAOĞLU meydanı dolduran Osmaniye halkının yüreklerini ferahlatan ezgiler söyledi. “Lailaheillallah” ezgisi dinleyenlerle birlikte söylendi. “Şehit Türküsü” ezgisi ile final yapıldı.

Tespit edilen yetimlere Ömer KARAOĞLU, Süleyman DAĞ ve Belediye Başkan vekili tarafından hediyeleri verildi.

Program sonunda Ö.KARAOĞLU, yeni albümünü imzaladı.