Yetim Anneleri Meslek Öğreniyor

0
Yetim Anneleri Meslek Öğreniyor

Fidander ve Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun hazırladığı “Yetim Gülecek” projesinin 2. kurundan mezun olan yetim annelerine sertifikaları verildi.

Fidan Eğitim Sağlık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun hazırladığı “Yetim Gülecek” projesinde yetim annelerine sertifikaları verilmeye devam ediyor.

İlki geçtiğimiz ay verilen sertifikaların devamında 2. kurdan mezun olan 50 anneye sertifikaları törenle verildi.

20 Nisan Çarşamba günü İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi’nde yapılan törene Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Şahinbey Halk Eğitim Müdürü Salih Erdemci, Müdür Yardımcısı Recep Öztürk ve Ömer Yaşarsoy, Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet ve kursiyer anneler katıldı.

Proje kapsamında toplam 100 yetim annesine dikiş eğitim verilerek MEB onaylı sertifika veriliyor. Tören dolayısıyla bir konuşma yapan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, yetim annelere her zaman destek olacaklarını, yetim annelerinin ayaklarının üzerinde dimdik durabilmeleri için arkalarında Bülbülzade Vakfı’nın olduğunu, bundan sonra önemli olanın insan yetiştirmek olduğunu dile getirdi.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet de projenin işleyişi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Sertifika törenine katılan yetim anneleri de ilk defa sertifika aldıklarını belirterek çok heyecanlı olduklarını dile getirdiler. Bir yetim annesi proje sayesinde ilk defa kendi emeği ile para kazandığını ve kazandığı parayı çerçeveleterek duvara astığını vurguladı.

Konuşmaların ardından yetim annelerine sertifikaları verildi. Daha sonra toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirildi. Program, ikramın ardından sona erdi.