Yetim Aile İftarı Gerçekleşti

0
185

Ülfet Derneği geleneksel “Yetim Aile İftarı” yoğun katılımla Yüreğir Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Ülfet Derneği Yetim Komisyonu ve İyilikder Adana Temsilciliği tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl Ramazan ayı içerisinde yapılan “Yetim Aile İftarı” programlarının 2018 ayağı, 6 Haziran Çarşamba günü Yüreğir Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programa Yüreğir Belediyesi de destek verdi.

İftar programına Adana Vali Yardımcısı Murat Süzen, Yüreğir Belediye Başkan Yardımcıları Burhan Ülger ve Feridun Sarı, ASP Adana İl Müdür Yardımcısı Ahmet Sezen, Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Ak Parti Adana Mv. Adayı Reşan Arlıer, Ak Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, Yüreğir Belediye Meclis üyesi Yaşar Turan ile yetim aileleri ve dernek gönüllülerinden oluşan yaklaşık 400 kişi katılım gösterdi.

Kur’an tilaveti ile başlayan program, iftar ikramıyla devam etti. Akabinde açılış konuşması için Ülfet Derneği Yetim Komisyonu Başkanı Bülent Yavuz kürsüye geldi. Yetim ailelerle ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmeyle konuşmasına başlayan Yavuz, yetim çocukların zihinlerinin salt yardım çalışmalarıyla değil, eğitim ve özveriyle şekillenebileceğini, toplumsal risklerin önünü almak adına yaptıkları çalışmaların örneklik teşkil ettiğini, el uzatılmadık, yüreğine dokunulmadık hiçbir çocuğun kalmaması ümidiyle var güçleriyle mücadele edeceklerini vurguladı. Yaptıkları çalışmalarda kendilerine destek veren gönüllülerine de teşekkür eden Başkan Yavuz, yardım faaliyetlerinin her yıl bir önceki yıla göre artarak devam ettiğini ifade etti.

Yavuz’un konuşmasının akabinde Yüreğir Belediye Başkan Yardımcısı Burhan Ülger bir selamlama konuşmasında bulundu. Konuşmasına, gerçekleşen organizasyondan övgüyle başlayan Ülger, bu yıl şu ana kadar en keyif duyduğu ve maneviyatı güçlü iftar programının bu olduğunu söyledi. Ülger, yetim aileleriyle bir arada bulunmanın, onlarla hemhal olmanın kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Yüreğir Belediyesi olarak bu ve benzeri programlara verdikleri desteğin süreceğini söyleyen Ülger, organizasyonun tertiplenmesinde emeği geçen Ülfet Derneği yöneticilerine ve Yetim Komisyonu’na teşekkür etti.

Konuşmalar sonrasında protokol üyeleri, masaları dolaşarak yetim çocuklara İyilikder tarafından hazırlanan kitapları dağıttı. Akabinde ise çocuklar, kendileri için Kültür Merkezi’nin bahçesinde kurulan platformda sergilenen gösterileri izledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.