Yeni Zelanda Hükümeti’nden Adana’ya Teşekkür Mektubu

0
208

Yeni Zelanda Başbakanı Jasinda Ardern, Adanalı öğrencilere duyarlılıklarından ötürü teşekkür mektubu yolladı.

Adana’da eğitim faaliyetlerinde bulunan Ülfet Derneği bünyesinde eğitim alan bir grup öğrencinin geçtiğimiz mart ayında Yeni Zelanda’nın Christchurc kentinde düzenlenen terör saldırılarında hayatını kaybeden Müslümanlarla ilgili sergilediği yapıcı tutumdan ötürü Yeni Zelanda Başbakanı Jasinda Ardern’e yazdığı teşekkür mektubuna karşılık geldi.

Başbakan Ardern’in gerçekleşen saldırılar sonrasında olumlu bir etki uyandıran Müslümanları sahiplenici ve İslamofobia karşıtı beyanları, tün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yankı bulmuştu. Bu vesileyle hem Başbakan Ardern’e teşekkür etmek hemde yaşanan olumsuzluğun izlerini hafifletmek amacıyla bir mektup kaleme alan öğrenciler, yazdıkları mektubu geçtiğimiz aylarda Yeni Zelanda’ya yollamıştı. Mektuba kayıtsız kalmayan Başbakan Ardern, Başbakanlık Ofisi aracılığıyla bir karşı teşekkür mektubu kaleme alarak öğrencilere yolladı.

Mektubunda yaşanan saldırış sonrasında gösterilen dayanışmanın kendisini derinden etkilediğini belirten Ardern, tutumu dolayısıyla kendisini tebrik eden herkese teşekkür ettiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.