Ana Sayfa Kuruluşlar ‘Yeni Türkiye’nin Kimler Tarafından Kurulacağını Gösterdik!’

‘Yeni Türkiye’nin Kimler Tarafından Kurulacağını Gösterdik!’

0
‘Yeni Türkiye’nin Kimler Tarafından Kurulacağını Gösterdik!’

Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, İstasyon Meydanı’nda düzenlenen “Darbeye Hayır Mitingi”nde Adanalılara seslendi.

Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Ülfet Derneği’nin de bileşenleri içerisinde yer aldığı Adana Milli İradeye Saygı Platformu tarafından İstasyon Meydanı’nda düzenlenen “Darbeye Hayır Mitingi”nde alanda toplanan kalabalığa hitap ederek darbe sürecine, darbenin gerçekleşmesi halinde ülkede yaşanabilecek hukuksuzluklara ve darbeye direnenlerin Yeni Türkiye’nin kurucu unsuru olduğuna değindi.

Yaptığı konuşma sık sık tekbir ve sloganlarla kesilen Kılıçparlar, FETÖ/PDY mensupları tarafından 15 Temmuz akşamı girişimde bulunulan ve halkın muazzam desteği sonrasında başarısızlıkla sonuçlanan darbe teşebbüsünün halka yapılmış büyük bir suikast olduğunu ve arkasında çeşitli şer odaklarının yer aldığını belirtti.

Meydanlara dökülerek askeri darbeye karşı duran Türkiye halkının medeniyet tarihini okuma konusunda bir duyarlılık ortaya koyduğunu söyleyen Kılıçparlar, biz tarihten gerçek dersler çıkaran bir milletiz diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Biz tarihimiz içerisinde mızrakların ucuna Kur’an’ı takıp kaldıran totem ve sembollerle insanları kandıranları tanıdığımız için, Türk askerinin elbisesi de olsa tankı da olsa içindeki hainleri tanıdık ve arkasındaki yabancı elleri kırdık.

Darbeye darbe yapan bir millet olarak ne kadar gurur duysak azdır. İnşallah bundan sonraki süreçte de birilerinin cesaret edip sormaya çalıştığı Yeni Türkiye’nin ne olduğunu ve kimler tarafından nasıl kurulacağını bu topluluklar vesilesiyle bir defa daha göstermiş olduk.

Şu an burada Yeni Türkiye’nin kurucu unsurları var, Yeni Türkiye’yi kuracak olan zihin, duygu ve yoğunluk şu an burada. Milyonlar Türkiye’de bu sesi yükseltiyor, inşallah bundan sonraki süreçte darbenin sonuçlarını bize yakışan bir şekilde ortaya koyacağız. Zalimlerin nasıl bir inkılapla yıkılacağını görme konusunda şaşkınlığa düşmeyeceğiz.”

Milletimizin gösterdiği dirençle, Türkiye’nin dünya çapında mazlumların umudu haline geldiğini de sözlerine ekleyen Kılıçparlar, Rabbimiz nöbetimizi hayırlı kılsın diyerek konuşmasını sloganlar eşliğinde bitirdi.