Yeni Sistemde Gücümüzü Milletten Alacağız

0
165

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer, Şafak FM’de yayınlanan “Referandum Özel” programına konuk oldu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer, Şafak FM’de yayınlanan “Referandum Özel” programına konuk oldu. Koçer, programa daha önce konuk olan Ahmet Uzer, Canan Candemir Çelik ve Abdulkadir Yüksel gibi yeni anayasa değişiklik paketinin getireceği yenilikleri anlattı.

Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde önce Vakıf Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Nejat Koçer’e vakfın çalışmaları hakkında bilgi verildi. Koçer daha sonra Şafak FM’de canlı yayınlanan “Referandum Özel” programına konuk olarak 18 maddelik anayasa değişiklik paketini anlattı. Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu’nun moderatörlüğünde 13 Nisan Perşembe günü saat 10.30’da yayınlanan programda Koçer şu konulara değindi; “sahada, programlarda vatandaşımızın teveccühü ile karşılaşıyoruz. Bunları gördükçe milletime olan inancım da sürekli artıyor. Çünkü insanlar söylenen tüm yalanlara rağmen, tüm spekülasyonlara rağmen gerçeği görüyor. İnsanımızın feraseti ve sağduyusu çok anlamlı. Bu sürecin başında sahaya indiğimiz zaman AK Parti seçmeni de dahi olmak üzere tüm seçmenlerin bize anlatın diye bir beklentisi vardı. Süreci yaşarken bu süreci hızlandıran şeyler oldu. Bir yandan CHP’nin yalanları devreye girdi. Öbür taraftan evet diyenleri denize dökeriz anlayışı ortaya çıktı. Ardından kontrollü darbe gibi birçok şey bu süreci 18 maddenin dışına taşıyarak milli bir süreç yarattı. Bu milli bir şuur ve maddelerin ülkemize ne kazandıracağı konusunda bir bilinç oluşturdu. Gittiğimiz her yerde bizim de motivasyonumuzu arttırıcı büyük bir muhabbet var. Referandum süreci milli bir dava, milli bir duruşa doğru evirildi. Bu süreçte bizim savunduğumuz şey şu; önce milli iradeye güvendiğimiz için MHP ile birlikte bu teklifi getirdik. Milletin hakemliği bizim için önemlidir. Milletimiz bugüne kadar da yanlış yapmamıştır. Bunun önemi çok büyük. Vesayet odaklarının ortadan kaldırılması milletimizi memnun ediyor. Biliyorsunuz zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu zor coğrafyada tarihten bu yana ayakta kalmak hep zor olmuş. Bunun için güçlü olmak zorundayız. Bu gücümüzü yeni sistemden alacağız. Bürokrasiyi, çift başlılığı, koalisyon korkusunu kaldırarak daha hızlı bir ülke yönetimine, dünyaya ayak uyduran daha vizyonlu bir hükümet sistemine kavuşacağız.” dedi.

Şafak Radyo’nun Facebook sayfasından da görüntülü olarak canlı yayınlanan programda dinleyicilerin WhatsApp, Facebook ve Twitter üzerinden gönderdiği sorular da yanıtlandı.

“Referandum Özel” programı bu hafta boyunca FM 98.0 frekansından ve www.safakradyo.net adresinden canlı olarak yayınlanacak. Programa AK Parti Gaziantep Milletvekilleri konuk olacak.