Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Yeni Sezonun İlk İstişare Sohbeti Yapıldı

Yeni Sezonun İlk İstişare Sohbeti Yapıldı

0
Yeni Sezonun İlk İstişare Sohbeti Yapıldı

Bülbülzade Vakfı yönetimi tarafından düzenlenen, teşkilat çalışmaları, bölgemiz, ülke ve dünya gündeminden öne çıkan başlıkların müzakere edildiği yeni dönemin ilk İstişare Sohbeti gerçekleştirildi.

Bu sene 9. yılına giren istişare sohbetlerinin ilk oturumu Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. İstişare sohbetinin moderatörlüğünü İbrahim Özmantar, sunumu ise vakıf başkanı Turgay Aldemir yaptı. Oturuma Bülbülzade Vakfı bünyesinde faaliyetlerde bulunan 22 komisyondan temsilciler katıldı.

Oturumun başında programın moderatörü İbrahim Özmantar yaşadığımız pandemi sürecinin arızi bir durum olduğunu vurgulayarak bu parantezin bir gün mutlaka kapanacağını dile getirdi.Özmantar, tam da kriz zamanında, insanların ihtiyacı olduğu zamanda var olmayacaksa iyilik hareketleri ne zaman var olacak? Bugün bu istişarede bunu değerlendireceklerini söyledi.

Ardından sözü Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir alarak bir konuşma gerçekleştirdi. Aldemir konuşmasında kısaca şu ifadelere yer verdi;

“Her insanın verdiği mücadele onun karakteridir. Vermemişseniz işte burada bir gri alan vardır. İşte hayat geldi gidiyor. Oysa Allah bizi seçti ki bu hayata değer katalım, anlam katalım, değerlenelim. Hayatın neresinde olursak olalım faydalı olalım, insanlığa ve topluma. Bizler varlığı ile güven veren, yokluğu ile boşluk oluşan insanlar olalım. Biz vakıfçılığı düşe, kalka araştırarak öğrendik. Nihayetinde tam bulduğumuzu da söyleyemeyiz. Araştırmaya devam ediyoruz. Nerde bir güzellik bulsak hemen alıp getirmeye çalışıyoruz. Bizler hep beraber öncü olmanın, örnek olmanın bir sorumluluğu olarak bir araya geldik. Bir toplumun gerçek sermayesi sosyal alanda yaptıklarıdır. Bizler bir ekibiz, işlerimizi istişare ile yürütüyoruz. Her şeyi konuşuyoruz ve sonunda ne yapacağımıza birlikte karar veriyoruz” dedi.

Sunumun ardından müzakere kısmına geçildi. Bu kısımda katılımcılar tarafından gündemdeki konularla alakalı sorular soruldu, fikirler beyan edildi ve öneriler dile getirildi.

Sezonun ilk İstişare Sohbeti yapılan müzakerelerin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.