Yeni Gençlik Projesi Devam Ediyor

0
Yeni Gençlik Projesi Devam Ediyor

Bülbülzade Vakfı, Kalkınma Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve SODES işbirliği ile hazırlanan Yeni Gençlik Projesi devam ediyor.

14 Kasımda başlayan Yeni Gençlik Projesi kapsamında 160 öğrenciye Fotoğrafçılık, Ebru, Ney, Keman, Bağlama ve Değerler Eğitimi dersleri veriliyor. 10 ay süreyle devam edecek projeye Ortaokul, Lise ve Üniversiteden öğrenciler kabul ediliyor.

Projede öğrenciler birden fazla alanda eğitim alabiliyor. Eğitimler 15'er kişilik gruplar halinde yapılıyor. Eğitime katılan çocukların ailelerine ise ebeveyn çocuk ilişkileri ve aile içi iletişim konularına yönelik seminerler verilecek.

Proje boyunca eğitimciler tarafından önerilen 9 kitap tespit edilecek ve eğitime katılan kursiyerler ayda en az 1 kitap okunacak şekilde kitap okuma programları uygulanacak. Öğrencilerden gelecek talebe göre yeni kitap öneri alınarak okunan kitaplardan bir kütüphane oluşturulacak. Bu kitaplardan öğrencilerin yararlanması için ücretsiz olarak “al-oku-getir” kampanyası düzenlenecek.

Eğitime katılan kursiyerlerle şehir içi geziler düzenlenecek. Diğer bir gezi ise Mardin ilimizde düzenlenecek bu gezilere projeye doğrudan katılan tüm katılımcılar davet edilecek. Her eğitim dalında başarılı olan bir kursiyer hediye ile ödüllendirilecek.

Projeye katılmak isteyen gençler Güneykent Mahallesinde bulunan Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezine gidebilir.