Yeni Gençlik Projesi Başladı

0
Yeni Gençlik Projesi Başladı

Bülbülzade Vakfı, Kalkınma Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve SODES işbirliği ile hazırlanan Yeni Gençlik Projesi başladı.

Bülbülzade Vakfı, Kalkınma Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve SODES işbirliği ile hazırlanan Yeni Gençlik Projesi başladı.

Bülbülzade Vakfı, Kalkınma Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve SODES işbirliği ile hazırlanan Yeni Gençlik Projesi 14 Kasım Pazar günü başladı.  Proje kapsamında 140 öğrenciye Ebru, Tiyatro, Basketbol, Güreş, Keman, Fotoğrafçılık, Ney, Yüzme, Bağlama ve Aikido dersleri verilecek. 10 ay sürecek projeye Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencileri başvurabilerek. 

Projenin Detayları şöyle;

Gaziantep ilimizde başta dar gelirli, yetim çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan Yeni Gençlik Projesi kapsamında 140 katılımcıya ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ebru, bağlama ney, keman, fotoğrafçılık, basketbol, güreş, su sporları, aikido eğitimi verilecektir. Öğrenciler birden fazla alanda eğitim alabileceklerdir. Eğitimler 15'er kişilik gruplar halinde yapılacaktır. Ayrıca bu eğitimlere katılan kursiyerlerden 30 kişiye tiyatro eğitimi verilecek ve yıl sonunda projeye katılacak çocuklarımıza ve ailelerine bir tiyatro gösterisi sunulacaktır. Eğitime katılan çocukların ailelerine yönelik olarak ebeveyn çocuk ilişkileri ve aile içi iletişim konularına yönelik iki seminer verilecektir. Eğitimciler tarafından önerilen 9 kitap tespit edilecek ve eğitime katılacak çocuklar ayda en az 1 kitap okunacak şeklinde kitap okuma programlarına katılacaklardır. Öğrencilerden gelecek talebe göre yeni kitap öneri alınarak okunan kitaplardan bir kütüphane oluşturulacaktır. Bu kitaplardan öğrencilerin yararlanması için ücretsiz olarak al oku getir kampanyası düzenlenecektir. Eğitime katılan çocuklarımıza şehir içi geziler düzenlenecektir. Diğer bir gezi ise Mardin ilimizde düzenlenecek bu gezilere projeye doğrudan katılan tüm katılımcılar davet edilecektir. Her eğitimde en başarılı bir kursiyer hediye ile ödüllendirilecektir.

Projeye katılmak isteyen gençlerimizi ilimiz Güneykent Mahallesinde bulunan Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezine bekliyoruz.