Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Yeni Gaziantep “Emin” Adımlarla Geliyor

Yeni Gaziantep “Emin” Adımlarla Geliyor

0
Yeni Gaziantep “Emin” Adımlarla Geliyor

Gaziantep halkının yakından tanıdığı Sivil Toplum Uzmanı ve İlahiyatçı Mehmet Ali Eminoğlu, milletvekili aday adaylığı için Ak Parti’ye resmi başvurusunu yaptı.

Adaylığı ile ilgili bir açıklama yapan Eminoğlu, “Ak Parti, iktidara geldiği günden bu yana, ülkemiz ve milletimiz için çok ciddi çalışmalar yaptı, Türkiye’yi uluslararası ölçekte saygın bir konuma getirdi. Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde başlayan adeta sessiz devrim niteliğindeki yenilikler, Sn. Başbakan Ahmet Davutoğlu hocamızın bayrağı devralmasıyla hız kesmeden devam ediyor. Biz de uzun yıllar boyunca sivil toplum kuruluşlarında, benzer idealler için çalıştık, çaba gösterdik. Şimdi ise, ‘artık inisiyatif almanın vakti gelmiştir. Yeni Türkiye davasını omuzlamak için aday olduk. Milletimiz bize yetki verdiği takdirde, erdemli bir toplum, yeni bir şehircilik anlayışı, müreffeh bir Gaziantep ve aydınlık bir gelecek için var gücümüzle çalışacağız. Şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da olduğumuz her ortamda, milletimizin sesi olmaya ve mazlumların yanında yer almaya devam edeceğiz.” Dedi.

Ak Parti’de siyaset yapacak olmanın kendisi için bir onur olduğunu belirten Eminoğlu, açıklamasını “Emin Adımlarla, Yeni Gaziantep’e sloganıyla yola çıktık. Tüm Gaziantep halkının dua ve desteklerini bekliyorum. Niyetimiz, istikametimiz ve akıbetimiz hayırlı olsun.” sözleriyle sona erdirdi.

Mehmet Ali Eminoğlu Kimdir?

1979 yılında Gaziantep’te doğan M. Ali Eminoğlu, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Anadolu Üniversitesi’nde de Uluslararası İlişkiler lisans eğitimi alan Eminoğlu, Gaziantep Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde “Eğitimde ve Sosyal Hayatta Sivil Toplum Örgütlenmeleri” alanında Yüksek Lisans yapıyor. 2002 yılından bu yana Bülbülzade Vakfı Genel Sekreterliği görevini başarıyla yürüttü. Aynı zamanda, Sivil Toplum Uzmanı olarak, STK’lar arası ve STK – devlet kurumları arası iletişimi güçlendirecek çalışmalar yaptı. Şehitkâmil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda Mütevelli Heyeti üyeliği ve Kent Konseyi’nde Yürütme Kurulu üyeliği yapan Eminoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun danışmanlığını da yaptı.

Sivil toplum kuruluşları ve mağdur kesimlerin çok yakından tanıdığı M. Ali Eminoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.