‘Yeni Dönem, Yeni Öğretmen, Yeni Nesil’ Kitabı Tahlil Edildi

0
181

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu, Tire Yayınları tarafından yayımlanan “Yeni Dönem, Yeni Öğretmen, Yeni Nesil” kitabını tahlil etti.

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu, Anadolu Platformu tarafından 15 Nisan 2015’de “Yeni Dönem, Yeni Öğretmen, Yeni Nesil” üst başlığı ile İstanbul’da gerçekleştirdiği 9. Öğretmen Sempozyumu’nun sunumlarından oluşan “Yeni Dönem, Yeni Öğretmen, Yeni Nesil” kitabını tahlil etti.

Tire Yayınları Sempozyum Kitaplığı serisinden çıkan kitabın tahlili 29 Mart Salı günü Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı.

Programa; Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Hıdır Akaslan, komisyon üyeleri ve öğretmenler katıldı.

Kitap tahlilinin moderatörlüğünü İsmail Akgedik, sunumları ise Enes Günaslan, Fehmi Karaaslan ve Hatice Sohbet yaptı.

Programda, eğitimde sistem arayışı, cumhuriyetten günümüze eğitimin serencamı, ideolojik eğitimden yeni paradigmaya doğru eğitim, değişen Türkiye’de yeni eğitim, medeniyet tasavvurunda öğretmen ve okulun yeri, toplumsal duyarlılık ve eğitimci, yeni neslin dilini anlama, akademik başarı kıskacından yeni nesile, bir eğitim modeli olarak EKE, yaşam becerileri eğitimi, ahlak ve erdem eğitimi, yeni dönemde eğitime ve yeni nesle dair sözlerimiz, kuraldan stratejiye geçme cesareti ve okullarımız, toplumsal değişim dinamiklerinin eğitim ve öğretmen mesleği üzerindeki etkileri, ideal öğretmenliğin 15 kuralı konuları ele alındı.

Sunumların ardından konular salondaki öğretmenler tarafından müzakere edildi. Müzakerelerin ardından program sona erdi.