‘’Yeni Dönem Strateji ve Yapılanma Çalıştayı’’

0
1088

YENİ DÖNEM YAPILANMA ÇALIŞTAYI

Anadolu Platformu, ‘’Yeni Dönem Strateji ve Yapılanma Çalıştayı’’  11-12 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Pandemi döneminde çevrimiçi ve yüz yüze gerçekleştirilen atölye çalışmalarından sonra  yeni dönem strateji, yapılanma yol haritası ve yapılanma esasları yapılan çalıştayla belirlendi.

Çalıştaya İstişare Kurulu Üyeleri, İcra Kurulu Üyeleri, Strateji Birim Yöneticileri, Dernek Başkanları ve Gönüllü Gençler katıldı. Çalıştayda açılış konuşması yapan Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir konuşmasında;

‘’Özgün ve özgür yürüyüşümüz zamanın gereklerine cevap verecek, liyakatin ve bilginin öncelendiği,  ortak akıl ve ortak sorumluluk bilinciyle devam edecektir. Dünyanın ve insanlığın değiştiği dönemin ortaya çıkarttığı ihtiyaçları kadim değerlerimize bağlı kalarak daha kapsayıcı, kuşatıcı,  sorunları çözücü, geleceği öngören kavramsal yaklaşımlara ihtiyaç vardır. Yürüdüğümüz yolu değerli ve anlamlı kılan yol ahlakıdır, Ahlaki örnekliğimiz, söylemsel yetkinliğimiz, kapsayıcı söylemimiz bağ kurduğumuz sosyal ağlarda belirgin olmalıdır.

Teşkilat Üyelerimiz ve gönüllülerimizle sürdürülebilir, ölçülebilir, iyileştirilmeye ve gelişime açık bir süreç inşa etmek gayret ve azmindeyiz. Gönüllülerimizin yapacağı faaliyet ve çalışmalarla Dünyaya, İslam Âlemine ve ülkemize örneklik gayretinde olmaya namzet çalışmalar yapma gayretinde olacağız. Dayanışma ve işbirliğine açık kurumsal kimliğini kazanmış dernek ve vakıflarımızla büyük ve önemli bir sorumluluk yüklendiğimiz bilinciyle kuşatıcı ve şeffaf çalışmalarımız artarak devam edecektir. İnsanı merkeze alan, insan için önemli olan ne ise ona önem veren ve kadim medeniyet mirasından beslenen felsefemizle  sanat, çevre, kültür, spor, dijital dünya vb. yetenek alanlarında projeler yürüterek bireyin ve topluluğun nitelikli ve münevver bağ kurması için yeni alanlar açacak; bu topraklarda kalıcı işler yapmak için gayret içerisinde olacağız.’’ dedi.

Çalıştay, on bir farklı başlıkta düzenlenen atölye sonuçlarının sunum ve değerlendirmelerinden sonra Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Hüseyin Özhazar’ın teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz