Yazarlar Ortadoğu Medya’nın İftarında Buluştu

0
177

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, personelleri, İşrak Gazetesi yazarları ve Suriye Edebiyatçılar ve Yazarlar Birliği üyelerinin katılımıyla iftar programı düzenledi.

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İşrak Gazetesi yazarları ve çalışanları, Şafak, Fecr ve Şafak Kürdi çalışanları ve Suriye Edebiyatçılar ve Yazarlar Birliği üyelerinin katılımıyla iftar programı düzenledi.

12 Haziran Salı günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapılan iftara Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu, Suriye Edebiyatçılar ve Yazarlar Birliği Başkanı Subhi Dusuki, Minberşam Derneği Başkanı Cemal Mustafa, Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, yazarlar, edebiyatçılar ve STK temsilcileri katıldı.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, iftar programında yaptığı konuşmada birlikte büyük bir aile olduklarını belirterek, “Biz çok daha büyük bir aileyiz. Bizden beklentileri olan çok büyük kitleler var. Onun için İşrak Gazetesi ve Fecr Radyo olarak, yeni gazeteler ve radyolar ortaya çıkararak bir toplumun dayanma gücü olan gazetecileri, yazarları, düşünürleri bir araya getirmenin vakti gelmiş de geçiyor. Fecr Radyo ve İşrak Gazetesi Suriye ve Türkiye toplumunun içine çalınmış bir mayadır. İnşallah buradan daha büyük buluşmaların ortaya çıkacağına inanıyorum. Suriye’nin özgürlüğünü inşallah Rabbim bizlere nasip eder ve dünya gözüyle birlikte bayram yaptığımız günlere ulaşırız” dedi.

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu da; “İşrak Gazetesi yazarları ve çalışanlarıyla birlikteliğimizi ve beraberliğimizi sürdürelim istedik. Bunu murad ederek böyle bir iftar programı düzenledik. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Suriye Edebiyatçılar ve Yazarlar Birliği Başkanı ve İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki ise; “Edebiyatçılar ve yazarlar olarak halkımızı aydınlatmak bizim sadakamızdır, boynumuzun borcudur. Gelecek nesilleri yetiştirmek bizim sorumluluğumuzdadır. İşrak Gazetesinin daha da güçlenmesi için hep birlikte daha çok çalışarak kardeşliğimizi güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Suriyeli edebiyatçılar ve yazarlar söz alarak geçtiğimiz ay düzenlenen TRT ziyareti ile ilgili düşüncelerini dile getirdiler.

Program sonunda İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki tarafından, Turgay Aldemir, Mahmut Kaçmazer, Mehmet Ali Eminoğlu, Cemal Mustafa ve Fatih Eminoğlu’na İşrak Gazetesinin almanağı hediye edildi.

Program, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz