Yazar Ebubekir Aytekin, Bilgi ve Hikmet Derneği’nin Konuğu Oldu

0
244

Eğitimci Yazar Ebubekir Aytekin, “İslam Düşünce Tarihinde Önemli Ekoller Arası İhtilaflar ve Günümüze Yansımaları” konulu seminer programıyla Bilgi ve Hikmet Derneği Öğretmen Komisyonunun konuğu oldu.

Bilgi ve Hikmet Derneği Öğretmen Komisyonu, Eğitimci Yazar Ebubekir Aytekin’in sunduğu “İslam Düşünce Tarihinde Önemli Ekoller Arası İhtilaflar ve Günümüze Yansımaları” konulu seminer programı düzenledi.

Program başında selamlama konuşması yapan Öğretmen Komisyonu başkanı Murat Gürsoy, periyodik olarak düzenlenen eğitim seminer programlarının hem bilgilenmeye hem de öğretmenlerimizin kaynaşmasına vesile olduğunu belirtti. Ardından sunuma geçen Yazar Ebubekir Aytekin İslam tarihi boyunca oluşan düşünce ekolleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. İslami ekollerin tarihi altyapısına değinen Aytekin, İslam düşüncesinin tarihi bağlamda evrildiği noktalara vurgu yaptı. Bu ihtilaf anlayışının günümüze kadar sürdürüldüğünü ifade eden Aytekin, dengeli, uç noktalara vardırılmayacak söylemlerin büyütülmesi gerektiğini ifade etti.

Program soru-cevap faslının ardından sona erdi.

.

.