Yaz Okuluna Veda

0
91

İlim Hikmet Vakfı’nın düzenlemiş olduğu 5 haftalık Yaz Okulu Programı, 18 Temmuz 2012 tarihinde düzenlenen kapanış programıyla sona erdi.

5 haftalık yoğun ve yorucu çalışmalarının sonucu olarak düzenlenen programa velilerin yoğun ilgisi gözlendi. Veliler önce vakfın girişinde, Yaz okulu boyunca öğrencilerimizin yaptıkları ebru ve el sanatları sergisini gezdiler.

Vakfın konferans salonunda saat 11:00 de başlayan program, Kuran tilavetinden sonra, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Karaosmanoğlu vakıf kültürü, vakıf medeniyeti ve toplumsal değişim ve dönüşümlerde vakıfların hizmeti hususunda ufuk açıcı bir konuşma yaptı. Yaz Okulu Komisyonu Başkanı Osman Akdemir ise” 5 haftalık yoğun çalışmaların verimi olarak bugün buralardayız ve sizlerin karşısına işimizi düzenli ve özenli yapmanın gururu ile çıkmaktayız. Toplamda 240 öğrenci ve 40 eğitimci arkadaş ile yaptığımız bu çalışma ileriki yıllara ve çocuklarımızın kişiliklerinin gelişmesine vesile olur” dedi. Akdemir” Eylül ayından itibaren her Cumartesi ilköğretim çalışmalarımız vakfımızda devam edecektir sizleri de bekleriz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra kürsüye Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Hediye Gerçek geldi. Hediye hanım ise Evde Karakter Eğitimi ile ilgili velilere bilgi verdi. Çocukların etkinliklerinden oluşan resimleri sunum şeklinde velilere izlettirildikten sonra, Yaz Okulu öğrencilerinden oluşan koro Muhammed Furkan, Güllere Selam gibi ezgileri seslendirdiler. Program sertifika dağıtımı ve velilere çeşitli ikramlar yapılarak son buldu.