Yaz Okulu Programları Sona Erdi

0
227

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla her sene yaz ayında düzenlediğimiz Yaz Okulu programları sona erdi.

Çocukların yaz aylarını değerlerimizle buluşarak daha verimli geçirmeleri amacıyla her sene Yaz Okulu programları düzenliyoruz.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla düzenlediğimiz Yaz Okulu programlarını bu sene 24 Haziran-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdik. Türkiye’nin birçok ilinde düzenlediğimiz Yaz Okulları’na 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki tüm çocuklar kabul edildi.

Hafta içinde tam gün olarak yapılan Yaz Okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Adabı Muaşeret, Peygamberlerimiz ve İletişim dersi verildi.

Öğleden sonraki bölümde ise her bir öğrenci 5 hafta boyunca bir atölyede beceri ve yetenek eğitimleri aldı. Bu kapsamda öğrencilere gitar, mozaik, robotik kodlama, satranç, kaligrafi, pratik İngilizce, keçe yapımı, zekâ oyunları dersleri verildi.

Müze, çocuk sanat merkezi ve şehirleri gezme imkânı bulan öğrenciler ayrıca piknik yapma ve havuza girme imkânı de elde ettiler. Bunların dışında birtakım sportif faaliyetlerle de çocuklar doyasıya eğlendi.

20 ilde 256 eğitimci ve 3380 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Yaz Okulları’nda öğrencilerin yaz aylarını dolu dolu geçirecekleri verimli bir program uygulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.