Yaz Okulu Heyecanı

0
Yaz Okulu Heyecanı

Darende Güldeste Derneğinde bu yıl 4.sü düzenlenen YAZ OKULU etkinlikleri büyük bir coşkuyla devam ediyor. Okulların tatile girmesiyle başlayan program 6 hafta sürecek.

Programın amacı yoğun geçen ders yılının ardından tatil boyunca oluşan boşlukta; öğrencilerin dini ve ahlaki eğitimlerine yardımcı olmak ve onlarla güzel zamanlar geçirmektir. Dernek yönetimi olarak bulunduğumuz ilçede “Kurani çizgide, Allah rızasını önceleyen, örnekliğini Hz. Peygamber (s.a.v.) den alan, kendine güvenen, özverili, sorumluluğunun bilincinde nesiller yetiştirmektir. Bir başka deyişle bu çalışma çocuklara ”Allah ve Peygamber sevgisi kazandırma çalışmasıdır”.

 Öğrencilere Kuranı Kerim, Esmaul Hüsna, Kısa sureler ve anlamları, Kuran’da adı geçen peygamberler ve hayatları gibi dersler çeşitli etkinliklerle anlatılmaktadır. Her güne bir ders ve etkinliğin düştüğü programda öğrencilerin yoğun katılımı gözlenmektedir. Dernek binasında gerçekleşen derslerle birlikte masa tenisi ve satranç turnuvaları, haftalık halı saha futbol maçları ve çeşitli yarışmalar çekişmeli geçmektedir.Hafta sonları Kudret Havuzunda yüzme etkinlikleri ve mesire alanların da düzenlenen  piknikler devam etmektedir.