Yaz Okulu Heyecanı Devam Ediyor

0
188

Bülbülzade Vakfı öncülüğünde Gaziantep genelinde düzenlenen Yaz Okullarında çocuklar eğlenerek öğrenmeye devam ediyor.

Çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmeleri amacıyla “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla 3 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında yapılan Yaz Okulları Anadolu Platformu’na bağlı semt derneklerinde ve vakıf merkezlerinde devam ediyor.

Bülbülzade Vakıf merkezindeki Yaz Okulu Sevinç Bahattin Teymur İmamhatip Ortaokulunda yapılırken, İbrahimli semtinde Semt-i İbrahimli Derneği, Gazikent semtinde Bilimder, Cengiz Topel semtinde Fidander, Merveşehir semtinde Merveşehir Derneği ve Şehreküstü semtinde Şehreküstü Derneğinde de yaz okulları devam ediyor. Yaz okullarına 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki çocuklar kabul ediliyor.

Hafta içinde tam gün olarak yapılan Yaz Okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Peygamberler Tarihi, Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri veriliyor. Derslerin bitiminin ardından öğrenciler birlikte öğle yemeklerini yiyor ve öğle namazını eda ediyor.

Öğleden sonraları ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor. Yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi gezisi,  şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç turnuvaları ve sinema izleme etkinlikleri yapılıyor. Alanında uzman eğitimci kadrosu ile yapılan Yaz Okullarında 5 hafta boyunca dolu dolu bir program uygulanıyor.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da bulunduğu Yaz Okulları, Ortaöğretim Komisyonları tarafından organize ediliyor.

Ayrıntılı bilgi için: 0546 816 14 67