Yaz Okulu Camii Çalışmaları

0
100

Yıllardır Gaziantep’in çeşitli camilerinde başarıyla yaz okulu çalışması yapan Yaz Okulu Camii Komisyonu çalışmalarına bu yaz da devam ediyor.

Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonuna bağlı olarak çalışan ve yıllardır Gaziantep’in çeşitli camilerinde başarıyla yaz okulu çalışması yapan Bülbülzade Vakfı Yaz Okulu Camii Komisyonu çalışmalarına bu yaz da devam ediyor.

Bülbülzade Vakfı Yaz Okulu Camii Komisyonu tarafından geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda yetiştirmek amacıyla Gaziantep genelinde 20 camide yaz okulu çalışması yapıyor. Yaz Okulu Camii Komisyonumuz bu camilerin her birinde ortalama 70 ila 150 çocuğumuza Kur’an-ı Kerim öğretimi, Sure ve Duaların Ezberi, Akait dersleri, Siyer dersleri ve çeşitli sosyal etkinliklere zenginleştirilmiş programları başarıyla uyguluyor. Eğitim sonunda ise tüm çocuklarımızın katılımıyla gerçekleştirilen büyük bir yılsonu müsameresi yapılıyor.

Yaz Okulu Camii Komisyonumuz üyeleri tarafından tamamen gönüllü olarak yürütülen bu çalışmaların başkanlığını Bülbülzade Vakfı Kadınlar Komisyonu üyesi Sevilay Şakı ve Fatma Karakaş yapıyor. Komisyon çalışmalarına her yıl Diyanet İşleri Başkanlığıyla beraber başlayıp beraber bitiriyor. Bu yılki Yaz Okulu çalışmaları ise 24 Haziran ile 23 Ağustos tarihleri arasında Gaziantep’de ki semt camilerinde yapılıyor.