Ana Sayfa Kuruluşlar Yaz Okulu Bitirme Gecesi

Yaz Okulu Bitirme Gecesi

0
Yaz Okulu Bitirme Gecesi

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği Yaz Okulu Komisyonu tarafından 18 Temmuz Çarşamba Akşamı dernek binasında “Bitirme Gecesi” gerçekleştirildi.

Yaz Okulu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim okumasıyla başlanılan geceye, Yaz Okulu kapsamında yapılan çalışmalar ve önemi hakkında Komisyon Başkanı Mehmet CEMİLOĞLU’nun konuşmasıyla devam edildi.

Mehmet CEMİLOĞLU konuşmasında; “Ufuk Eğitim Derneği komisyonlar tarafından faaliyetlerini yürüten bir dernektir. Yaz Okulu Komisyonu derneğimiz komisyonlarından bir tanesidir. Yaz Okulu Komisyonu çocuklarımızın tatillerini daha iyi geçirmelerini, Kur’an-ı Kerim, Dini Bilgiler ve Sosyal Etkinlikler ile iyi bir kişiliğe ve ahlaklı bireyler olmaları için faaliyetler planlar ve uygular.

Yaz Okulu kapsamında 2006 – 2009 yılları arasında gönüllü öğretmenleri camilere göndermek suretiyle eğitim sürdürülürken, 2009 yılında derneğimizde 2012 yılından itibaren de dernek ve kendi evlerimizde eğitime başladık.

Bu yılki çalışmalarımızda evlerde 80 öğrenciye, dernekte ise 60 öğrenciye hizmet verdik. Eğitimlerimize başlamadan önce eğitimcilerimize seminerler verdik. Yaz okulumuzda Kur’an-ı Kerim, Akaid, Siyer, Ahlak, Fıkıh derslerinin yanı sıra sportif ve sosyal etkinlikler düzenlendi. Ayrıca hayırseverler tarafından dondurma günleri, kahvaltı günleri ve piknik düzenlendi. Yaz okulu programı sonunda toplam 73 öğrenci Kur’an -ı Kerime geçti.

Evlerinde programı uygulayan ev hanımlarına, dernekte faaliyetleri yürüten Mehmet OT, Alican GÜNŞEN, Mustafa BİRSEN, Ayhan ŞANVERDİ, Enes DEMİR’ e teşekkür ediyoruz.” sözleriyle konuşmasını sona erdirdi.

Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. İki kategoride düzenlenen bilgi yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Birincilere 150 liralık altın, ikincilere 100 liralık altın, üçüncülere 50 liralık altın verildi. Kur’an-ı Kerim okumaya geçen tüm öğrencilere Kur’an-ı Kerim, kursa katılan tüm öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi.

Seneye Yaz Okullarına katılımın daha yüksek olması ve çalışmaların daha verimli olması temennisiyle gece sona erdirildi.