Yaz Okulu Bitirme Etkinliği Yapıldı

0
Yaz Okulu Bitirme Etkinliği Yapıldı

Bülbülzade Vakfı’nın her yıl “Eğlenerek Öğreniyoruz” başlığı altında düzenlediği Yaz Okulu’nun bitirme programı yapıldı.

Bülbülzade Vakfı’nın her yıl “Eğlenerek Öğreniyoruz” başlığı altında düzenlediği ve bu sene 20. yılına giren Yaz Okulu’nun bitirme programı 19 Temmuz Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı.

Bu sene 18 Haziran – 20 Temmuz tarihleri arasında yapılan ve 5 hafta süren Yaz Okulu Sevinç Bahattin Teymur İmam Hatip Orta Okulu’nda yapıldı. 9 ila 15 yaş grubu arasındaki 200 öğrencinin kayıt yaptırdığı Yaz Okulu’nda 4’ü kız 6’sı erkek olmak üzere 10 sınıfta 20 eğitimci tarafından eğitim verildi.

Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği Yaz Okulu bitirme programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından kürsüye gelen Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi Başkanı Adem Er, 20 yıldır Gaziantep’te Yaz Okulu yaptıklarını belirterek şunları dile getirdi:

“Artık bir gelenek haline geldi Yaz Okullarımız. Her dönem Yaz Okullarını gerçekleştirmek için gerçekten fedakârane bir şekilde görev alan hocalarımızla Yaz Okulunu yapmaya çalışıyoruz. 5 hafta süren Yaz Okullarımızda başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere siyer, adabı muaşeret ile belli başlı yetenekler kazandırmaya çalışıyoruz. Biz kendi gücümüzle, kendi çabamızla toplumsal iyiliği sağlamak adına gençlerimizi, çocuklarımızı hayırlı bir insan yapma adına elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz.

Yola “Eğelenerek Öğreniyoruz” diye bir sloganla çıktık. Bülbülzade Vakfı olarak çocuklarımızla beraber 5 hafta boyunca birçok etkinlik yaptık. Bu etkinliklerin yanında çocuklarımızla beraber namazlarımızı kıldık. Bu sene hem erkek çocuklarımız hem kız çocuklarımız Cuma namazlarına iştirak etti. Yaptığımız çalışma sadece 5 haftayla sınırlı değil. Vakıf olarak bizler Eylül ayından itibaren ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite seviyesinde öğrencilerimizle programlar icra etmekteyiz. Çocuklarımızın burada edindikleri güzel hasletleri yıl içinde de sürdürmesini istiyoruz. Onun için yıl içindeki haftalık programlarımıza katılmalarını bekliyoruz.”

Konuşmanın ardından sınıflar tek tek sahneye çağırılarak katılım belgeleri sınıf hocaları tarafından takdim edildi. Ardından Yaz Okulunda yapılan bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri vakıf yetkilileri tarafından verildi.

Programın sonunda öğrenci velileri ve öğrenciler sahneye davet edilerek toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Yaz Okulu bitirme programı toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Diğer yandan 20. yılına giren Yaz Okulu’nun tanıtım filmi de yayımlandı.

İşte Bülbülzade Vakfı Yaz Okulu’nun tanıtım filmi:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.