Yaz Okullarında 3. Hafta Geride Kaldı

0
199

Bülbülzade Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren 5 semt derneğinde yürütülen Yaz Okullarında 3. hafta geride kaldı.

Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı çatısı adlında faaliyet gösteren 5 semt derneğinde ve vakıf merkezinde yürütülen Yaz Okullarında 3. hafta geride kaldı.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmeleri için düzenlenen Yaz Okulları; Merveşehir Derneği, Fidander, Bilimder Şehreküstü Derneği ve Semti İbrahimli Derneği’nde yürütülüyor.

Yaz Okulları Merveşehir semtinde; Merveşehir Derneği, Cengiz Topel Mahallesinde Findander, Gazikent semtinde Bilimder, Şehreküstü semtinde Şehreküstü Derneği ve İbrahimli semtinde Semti İbrahimli Derneğinde yapılıyor. Yaz Okullarına9 ila 15 yaş gurupları arasındaki çocuklar kayıt yaptırabiliyor.

Hafta içi tam gün olarak yapılan Yaz Okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, tecvit, temel dini bilgiler, Hz. Peygamber’in hayatı (siyer), adabı muaşeret, müzik ve satranç dersleri veriliyor. Derslerin bitiminden sonra öğrenciler öğle yemeklerini yiyor ve öğle namazını eda ediyorlar.

Öğleden sonraki bölümde ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor. Sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında; yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi ve şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç müsabakaları ve sinema izleme etkinlikleri yapılıyor.

Yaz Okullarında öğrencilerin yaz aylarını dolu dolu geçirecekleri verimli bir program uygulanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz