Yaz Okulları Umut Veriyor!

0
158

Anadolu Platformu’na bağlı Türkiye genelindeki dernek ve vakıflar tarafından yürütülen Yaz Okulu programları binlerce öğrenciye ulaşarak geleceğe dair umut veriyor.

Türkiye genelinde Anadolu Platformu’na bağlı dernek ve vakıflar tarafından “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla yürütülen Yaz Okulu programları tüm hızıyla sürüyor.

Okulların kapanmasıyla birlikte bir süre dinlenip stres atan binlerce çocuk Yaz Okulu programlarına kayıt yaptırmak için adeta birbiriyle yarıştı. Bu ay başında başlayan Yaz Okulları’nda uzman eğitimciler gözetiminde hem eğlenip hem öğrenen çocuklar keyifli ve verimli zaman geçiriyorlar.

Yaz Okulu’na devam eden çocuklar Tire Kitap tarafından İlkokul ve Ortaokul seviyeleri için ayrı ayrı basılan “Etkinliklerle Yaz Okulu Kitabım” adlı eserden faydalanıyorlar.

Anadolu Platformu’na bağlı birçok ildeki Yaz Okullarında; Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler, Hz. Peygamber’in hayatı (siyer), Peygamberler tarihi, adabı muaşeret gibi dersler veriliyor.

Bunların yanı sıra Yaz Okullarında; halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi gezileri, şehir gezileri, izci kampı, müze ziyaretleri, satranç, sinema, müzik, piknik, yüzme, badminton gibi sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de yapılıyor.

Her yıl okullar kapandıktan sonra düzenlenen Yaz Okulu programlarıyla kız ve erkek çocuklara farkındalık ve şahsiyet kazandırmanın yanı sıra bilgili, ahlaklı, sosyal duyarlığı gelişen, bilinçli nesillerin yetişmesi de hedefleniyor.

Yaz Okullarında; edep, sevgi, kardeşlik, adalet, merhamet, paylaşma, doğruluk, sorumluluk gibi insani ve İslami değerler verilerek sağlıklı ve nitelikli nesillerin yetişmesi için çalışılıyor.

Arzın imarı neslin ıslahı için Türkiye genelinde faaliyetlerini sürdüren Anadolu Platformu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “geleceğin mimarı olan çocukların eğitiminin asla ihmal edilmemesi ve ıskalanmaması gerektiğini, beşikten mezara kadar ilim ve eğitime devam edilmesi gerektiği” ifade edildi.