Yaz Okulları Başladı

0
262

Bülbülzade Vakfı’nın çocuklarımızın değerlerimizle buluşarak yaz aylarını daha verimli geçirilmeleri amacıyla düzenlediği yaz okulları başladı.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla 18 Haziran-20 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Yaz Okulu Gaziantep ilinin Güneykent Mahallesinde bulunan Sevinç Bahattin Teymur İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılıyor. Yaz Okullarına 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki çocuklar kayıt yaptırabiliyor.

Hafta içinde tam gün olarak yapılan Yaz Okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri veriliyor. Derslerin bitiminin ardından öğrenciler Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ne geçerek öğle yemeklerini yiyor ve öğle namazını eda ediyorlar. Öğleden sonraki bölümde ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor.

Sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında; yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi ve şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç dersi ve sinema etkinlikleri yer alıyor. Yaz Okullarında yaklaşık 25 kişiden oluşan eğitimci kadrosu çocuklara eğitim veriyor. 5 hafta sürecek olan yaz okulunda öğrencilerin yaz aylarını dolu dolu geçirecekleri verimli bir program uygulanıyor.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da bulunduğu Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları, Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize ediliyor.

Çocuklarınızın bu yaz da eğlenerek öğrenmesi için Yaz Okulları’na kayıt yaptırmakta acele edin…

Detaylı bilgi için: 0546 816 14 67

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz