Yaz Dönemi Online Eğitimler İçin Kayıtlar Başladı!

0
162

Anadolu Öğrenci Birliği olarak Covid-19 salgını ile birlikte çalışmalarımızın bir kısmını online ortamlara taşımış bulunmaktayız. Bu çalışmalardan biri de ‘Online Eğitim Semineri’ programıdır. Daha önce 2020 yaz, 2021 güz ve bahar dönemlerinde de gerçekleştirdiğimiz online eğitimlerdeki öncelikli amacımız alanında uzman isimleri, eğitim seminerleri yoluyla özel alanlara ilgili öğrencileri buluşturmak, organizeli okumalar ve değerlendirmeler yapmalarına fırsat tanımaktır.

Anadolu Öğrenci Birliği 2021 Yaz Dönemi Online Eğitim Seminerleri ile alakalı genel bilgiler şu şekildedir;

Başvuru Tarihi: 28 Haziran – 1 Temmuz 2021 tarihleri arasındadır.

Eğitim Süresi: 5 Temmuz – 8 Ağustos 2021 tarihleri arasındadır.

Eğitimler ‘Zoom’ platformu üzerinden yapılacaktır.

Seminer programına sadece üniversite öğrencileri başvuruda bulunabilir.

Eğitimler ücretsizdir.

Kontenjanlar sınırlıdır.

Başvuru sonuçları 2 Temmuz 2021 tarihinde 19.00’ a kadar e-posta aracılığıyla iletilecektir. Bilgilendirmeler ve iletişim mail üzerinden sağlanacaktır. Maillerinizi düzenli olarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Seminerler:

Blok Zincir Teknolojisi Hayatımızı Nasıl Etkiliyor? Dr. Ahmet Kaplan – İbn Haldun Üniversitesi / 4 Hafta

4 oturumdan oluşan eğitim semineri programında, Blok Zincir Teknolojisinin, veri ve bilgi kavramları ile ilişkisi, teknik özellikleri ve uygulama alanları üzerinde durulacaktır. Son haftada ise bir kripto paranın nasıl oluşturulduğu ile ilgili uygulamalı çalışma yapılacaktır.

Yeni Dini Akımlar: Doç. Dr. Süleyman Turan – Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi / 4 Hafta

Bu atölyede Yeni Dini Akımlar’ın temel özellikleri, ortaya çıkma sebepleri, dinlerle ilişkileri, dinlerden farklılıkları, ibadet ve ritüelleri, taraftar kazanma yöntemleri, lider-üye profilleri konuları ile Dünya’da ve Türkiye’de faaliyet gösteren yeni dini akımların üzerinde durulacaktır.

Transhümanizm: Doç. Dr. Ahmet Dağ – Uludağ Üniversitesi / 4 Hafta

Bu atölyede, çağdaş akımlardan olan ülkemizde nadir çalışma konuları olan “Transhümanizm” ve “Posthümanizm” akımları çerçevesinde din, sanat, felsefe, insan, Batı düşüncesi meseleleri ele alınacaktır. Eğitim süresince Transhümanizmin tarihsel felsefi kökenleri, felsefi ve bilimsel yapısı ve varlık alanları ile ilgili okumalar yapılacak ve bu bağlamda tartışılacaktır.

Eğitim programlarına başvuru için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.