“Yavaşla” Kitabı Tahlil Edildi

0
210

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB)’in düzenlediği kitap tahlili programında Kemal Sayar’ın “Yavaşla” kitabı tahlil edildi.

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB) tarafından 27 Kasım Salı günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Konferans Salonunda düzenlenen kitap tahlili programında Kemal Sayar’ın “Yavaşla” isimli kitabı tahlil edildi.

ANTEB Başkanı Nevzat Arslan’ın moderatörlüğünde yapılan tahlil programında sunumu Dr. Erhan Tunç yaptı. Erhan Tunç, sunumunda yazar ve kitap hakkında değerlendirmelerde bulunarak salondan gelen soruları yanıtladı.

Kitap Hakkında

Büyüğün küçüğü yendiği bir dünyadan, hızlının yavaşı yuttuğu bir dünyaya doğru gidiyoruz.

Afrika sözünde söylendiği gibi, “O kadar hızlı gidiyoruz ki ruhlarımız arkada kalıyor.”

Kemal Sayar, daha akıllı telefonların, daha hızlı internetin ve daha hızlı otomobillerin çağında yaşayan bizlere, üzerinde “Yavaşla!” yazan bir tabela gösteriyor âdeta. Hatırlamanın, o geniş şimdide yani anda olmanın, yavaşlığın keşfi ve keyfini sürmenin erdemleri üzerinde düşünmeye çağırıyor bizi.

Herkesin zamansızlıktan yakındığı bu çağda; hız yapmanın zaman kazandırmadığını, o hızla benliğimizden, sevdiklerimizden ve biricik hayatımızı duyumsayarak yaşamaktan uzaklaştığımızı anlatıyor. Modern hayatın baş döndürücü hızından uzaklaşmak ve sevdiklerinin gözlerinin içine bakmak isteyenler için, bir kılavuz kitap.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.