Yarıyıl Gençlik Buluşması Yapıldı

0
162

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Gençlik Buluşması 25 Ocak’ta Yapıldı

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı yarıyıl gençlik buluşması 24 Ocak Cumartesi günü yapıldı. İlsander Ortaöğretim öğrencileri ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile farklı şehirlerde lisans eğitimlerine devam eden öğrencilerin katıldığı buluşma; tanışma, kaynaşma ve motivasyon amacıyla yapıldı. Etkinliğe öğrencilerin yanı sıra dernek yönetimi ve gönüllüleri katıldı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Bal, Dernek Denetleme Kurulu Başkanı Süleyman Dağ, AÖB Osmaniye Temsilcisi Muhammed Talha Kakız‘ın katıldığı etkinlik Ortaöğretim Birimi Başkanı Cengiz Güven’in açılış konuşmasıyla başladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Bal, rehberlik amaçlı konuşma yaptı. Bal, konuşmasında amaçlarının gençleri ortak mekânlarda bir araya getirmek olduğunu belirtti. Yarınlara dair hedefleri olan hareketlerde gençlik çalışmasının elzem olduğunu söyleyen Bal, “Gençler, sizler geleceksiniz, bir mesleğe yönelik hedefleriniz olduğu gibi bilgi, hikmet, düşünce, şahsiyet ve kimlik hususlarında da donanımlı olmalısınız. Sizler bu mekânları neşenizle, heyecanınızla ve ideallerinizle var edeceksiniz. Sizler buralara geldikçe ocağımız tütmeye ve harlanmaya devam edecektir” dedi.

Fuat Sezgin Kitap Kahve’de hasbihalin yapıldığı program çiğ köfte ikramıyla sonlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.